17.8 C
Скопје
13:31 - 27 февруари, 2024

Ознака : десет

Лајфстајл

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Еспресо
Од вкупно 593 песни ги избраа најдобрите. Ова се 10-те најдобри песни според мислењето на „Guardian“. Дали се согласувате со нивната листа? 10. Fat White...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor
Џејсон Момоа е актер, неверојатен татко, верен сопруг, љубител на животните и активист. И како тоа да не е доволно, бидејќи покрај сето тоа е...
ЛајфстајлСцена

ГОЛА ВО КАДА го прослави јубилејот од десет години од објавувањето на НАЈПОЗНАТИОТ СИНГЛ (ФОТО)

Igor
Пејачката позираше во соблекувалната… Пејачката Лејди Гага во свој стил го одбележа јубилејот од десет години од премиерата на својот хит сингл „Bad Romance“ и...
Секојдневие

ОВАА ЖЕНА секоја вечер лицето го мачка со оваа крема: Изгледа 10 години ПОМЛАДО од своите пријателки! (РЕЦЕПТ)

Igor
Сите генијални достигнувања се едноставни. А да ја одржите кожата млада и свежа е сосема можно со помош на домашната крема која вклучува јод. Додадете...
Здрави навики

Правете го ова еднаш неделно: Лицето ќе ви биде 10 години помладо!

Igor
Жените од Јапонија со години ги користат бенефитите од оризот кои им овозможуваат младолик изглед. Оризот е неверојатен извор на линолна киселина и сквален кој...
Лајфстајл

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, на вистински пат сте!

Igor
Животот во пар може да биде сјаен, но и преполн со предизвици. За согласувањето и хармонијата во врската да траат, овие совети можат да ви...
Секојдневие

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Igor
Сите љубители на баунти чоколадцата сега можат да уживаат во баунти колачот, чија подготовка е брза и лесна. Идеален е кога ќе ви дојдат ненајавени...
ЛајфстајлСцена

ЏЕСИКА АЛБА ги отвори вратите од својот РАСКОШЕН ДОМ: Ѕирнете во ЛУКСУЗНАТА ВИЛА вредна 10 МИЛИОНИ долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Актерката Џесика Алба прв пат ги отвори вратите од својот дом во кој живее со сопругот Кеш Ворен и нивните три деца, десетгодишната Хонор Мари,...
Здрави навики

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Igor
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...
ЛајфстајлСцена

ОГРОМНО ПРИЗНАНИЕ: Британскиот Independent ја стави „Молитва“ во 10 најдобри евровизиски победнички песни на сите времиња

Igor
Марија Шерифовиќ во 2007 ја однесе победата во Србија со евровизиската песна „Молитва“, а сега доби и признание од британските медиуми. Порталот „Independent“ објави листа...