Ознака : лајфстајл

Еспресо Лајфстајл Ретро Слајдер

Вистинската приказна за Зона Замфирова: Румени усни и образи бели како сомот, а под елекот се оцртувале бујните гради

Еспресо
Евросима Кијаметовиќ, позната како Зона, дошла во Белград за време на Првата светска војна, а тука и починала. – Вие младите девојки, веднаш вадите сѐ...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО+ВИДЕО: Кој е Хасбула Магомедов и како стана вирален хит на социјалните мрежи?

V. T.
Хасбула Магомедов или Мини Хабиб е 18 годишен блогер и „ТикТок“ ѕвезда од Русија кој во моментов е вирален хит на социјалните мрежи.   View...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер Стил

ЗАМИСЛЕТЕ некој да ви забрани да носите тесни фармерки – токму тоа се случува во моментов во Северна Кореја!

ЕСПРЕСО
Иако многумина велат дека на тесните фармерки им дојде крајот, и широките „торбести“ пантолони ќе станат симболот на генерацијата З, сепак деновиве тие привлекуваат огромно...
Лајфстајл Слајдер Стил

ФОТО+ВИДЕО: Првата дама на Македонија воодушеви на посетата кај Папата во креација со симболична порака испишана на глаголица

ЕСПРЕСО
Црн формален костим со долги ракави според строгите протоколи и вел со кој се покрива главатa и на кој со глаголица е испишана реченицата „Зарем...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Можело и така: Богати Австријци и Германци плаќаат илјадници евра за млади мажи од Балканот да им направат деца

ЕСПРЕСО
Млад човек, под 30 години, успешен студент, мускулест, висок, физички силен – ова се само некои од атрибутите што брачни парови од Германија, Швајцарија и...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО+ВИДЕО | Ова е првата турска актерка-робот што потпиша договор за улога во филм: Запознајте ја Ајпера!

ЕСПРЕСО
Првата турска актерка-робот, Ајпера потпиша договор за улога во филм со продуцентот и сценарист Бирол Гувен. Според изјавата на „MinT Production“, Aјпера ќе глуми во...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО | Имал само 18 години, а таа 71 – штом ја здогледал се заљубил на прв поглед: Еве како живеат тие 6 години по венчавката

ЕСПРЕСО
Во 2015 година тогаш 18-годишниот Гери Хардвик бил на погреб кај својата вујна Лиси, а во тој момент неговите очи ја здогледале неговата идна сопруга Алмеда која тогаш имала 71 година и во...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО | ФАТЕНИ НА ДЕЛО! Битолчани завршија на ѕидот на срамот бидејќи сред бел ден крадат љубичици!

ЕСПРЕСО
Вирален хит на Ѕидот на срамот на интернет платформите денес станаа неколку битолчани. Како што тврдат твитерџиите, тие сред бел ден крадат љубичици! Не се...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО | Застрашувачки: Се појави првата фотографија од паразитот што го јаде јазикот на домаќинот

ЕСПРЕСО
Вистината е застрашувачка, но, е реална: паразит го одгризува јазикот на својот домаќин, и го зазема местото во устата каде живее цел живот. Еден таков...
Дестинации Лајфстајл Ретро

Како нацистичката руина на Хитлер стана луксузно одмаралиште кое привлекува голем број туристи

Еспресо
Три години пред Германија да ја нападне Полска во 1939 година, Адолф Хитлер добил идјеа за изградба на најголемото туристичко одмаралиште во светот, сместено на...