4.8 C
Скопје
15:26 - 3 декември, 2023

Категорија: Ви Препорачуваме

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо
Легендарниот пејач Здравко Чолиќ во интервју за емисијата „Премиер“ потврди дека повторно соработувал со Дино Мерлин. – Имаме три песни, веднаш ќе кажам, три песни...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо
Во најавата на емисијата „Пусти бриго“, која се емитува на телевизија Курир, Марија Шерифовиќ проговори за националноста и религијата, велејќи дека „презира секаква поделеност“. На...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо
Колумнистката тврди дека принцезата од Велс достоинствено поминува низ критиките, а нејзината популарност само расте. Колку повеќе Омил Скоби, кој е опишан како официјален гласноговорник...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо
Пред неколку години убавата глумица Калина Ковачевиќ водеше битка за своето здравје. Борбата за живот на познатата актерка се случи пред 12 години кога таа...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо
Популарната пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ се венчаа пред 5 години, а медиумите пишуваа за тој голем настан. Двајцата се венчаа на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Пoзнатиот српски фотограф Дејан Милиќевиќ во тв-емисија за прв пат проговори за непознати детали од неговиот приватен и деловен живот. Милиќевиќ се присети на својот...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Астро прогноза за недела, 3 декември

Еспресо
Овен Одличен ден за експерименти. Креативната енергија ќе ве преплави. Постои голема веројатност дека ќе имате ново хоби или хоби што ќе ви донесе радост....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Неодолив танц на бабата на Александра Пријовиќ на концерт: „Баба ми е модерна, има и инстаграм“

Еспресо
За време на престојот во Загреб, кога во ек се нејзините концерти во преполната загрепска Арена, Александра Пријовиќ им откри на новинарите детали за нејзината...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Шон Пен предизвика шок со коментар за смртта на Метју Пери: „Не бев многу изненаден“

Еспресо
Трагичната смрт на Метју Пери на 28 октомври го шокираше светот, но, според Шон Пен, тој не бил изненаден поради познатото минато на актерот и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Веќе не е сам дома: Меколи Калкин за прв пат ги покажа двете деца, пред ѕвездата на Булеварот на славните

Еспресо
Актерот призна дека сега е навистина среќен и има цел во животот. 43-годишниот американски актер Меколи Калкин, кој стана познат ширум светот како дете откако...