Категорија: Ви Препорачуваме

Ви Препорачуваме Народ гледа Слајдер

Скопска домашна мачка си го споделува ручекот во својот дом со мачка „уличарче“: СЛАТКО ВИДЕО ЗА СОЛИДАРНОСТА И СПОДЕЛУВАЊЕТО ОД КОЕ ТРЕБА ДА НАУЧИМЕ! (ВИДЕО)

Ј.К.Д
Уна е вдомена мачка, земена од скопските улици, и со многу љубов од Наташа трансформирана во добродушна и – очигледно – широкодушна мачка. Од неодамна,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Колумни Слајдер

НА ДВА УМА: Дали треба да ја чекам љубовта или да ѝ дозволам на Фата да ми ја најде?

Марија Гегоска
На сметка на мојата младост сум суштински отворена со луѓето кои ќе ги означам како „удобни“. Такви „удобни“ ги означив моите драги колешки во редакција....
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

РАЗГОВОР СО ЗОРАН АЛЕКСИЌ, ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА „351 Студио“: Сработивме за Ед Ширан, но и со Бруно Марс, Карди Би, Мигос и стотици други

Марија Гегоска
Ако сте љубители на музика, сигурно веќе го знаете Ед Ширан, британски кантавтор кој е еден од најуспешните пејачи на меѓународната сцена и кој соработува...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) РЕПОРТАЖА: Кога ќе стапнеш во Вила Дихово, како да си стапнал дома!

Марија Гегоска
Кога ќе чуеме за несекојдневни семејни бизниси и места кои навидум излегле од бајка секогаш се таму некаде – во туѓи светови, изградени и негувани...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО) МУАБЕТ ВО КИНОТЕКА СО ВЛАДИМИР АНГЕЛОВ: И ние откриваме нови работи за Конески и допрва ќе се потсетуваме!

Марија Гегоска
По повод 100 години од раѓањето на Блаже Конески, во Кинотека беа проектирани документарни филмови и беше откриен муралот посветен на великанот на македоскиот јазик...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Слајдер

(ВИДЕО) ВЕ ПРАШАВМЕ, НИ ОДГОВОРИВТЕ: Како треба да изгледаат жените и мажите?

Еспресо
Тешко е да се навигира низ стандардите на убавина во експлицитно визуелен свет, па затоа решивме да ги прашаме луѓето што мислат. Одговорите на жителите...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЕКСКЛУЗИВНО СО ЈОВАНА КВРЖИЌ: Во Пакистан корона не постои, во Кипар носев маска и на отворено

Јасмина Кантарџиева Димков
Инспиративната Србинка Јована Квржиќ, блогерка за патување, а инаку, магистар по фармација и „на пат“ до звањето доктор по фармацевтски науки, веќе извесно време со своите професионални патнички ангажмани...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТИ) ОД ДОМОТ НА БРАНКО ВО ВЕВЧАНИ: На јагнешко под сач, золеник и вевчанска посна пита со праз  

Ј.К.Д
Од магичното Вевчани потекнува познатиот гастроном и љубител на кулинарството, Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“), кој е горд на...
Ви Препорачуваме Слајдер Сцена Филм и ТВ

(ВИДЕО) ФИЛМ КОЈ КРЕВА ПРАШИНА: Сензационална приказна за убиство, лудило, гламур и алчност

Ј.К.Д
Трејлерот за филмот „Куќата на Гучи“ (House of Gucci) привлече големо внимание кај љубителите на модата, но и реакции кај семејството Гучи. Филмот во режија на Ридли...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

САМО СО ТРИ БУКВИ: Моќни и слатки имиња за вашето бебе-девојченце

Еспресо
Изборот на името на вашето бебенце е важна одлука што треба да ја донесете како родител. Можеби е забавно, но одговорноста за именување на детенце...