23.8 C
Скопје
11:13 - 10 август, 2022

Категорија: Ви Препорачуваме

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Состојбата на Ен Хеч се влошува: Актерката е во кома по сообраќајната несреќа

Еспресо
Актерката се здобила со оштетување на белите дробови и изгореници и е моментно на механички вентилација.  Состојбата на актерката Ен Хеч се влошила по сообраќајната...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Емотивни зборови на Џон Траволта за Оливија Њутн Џон: „Секогаш ќе бидам твојот Дени“

Еспресо
Актерот се збогува со партнерката во култниот филм „Брилијантин“. „Повторно ќе се сретнеме и повторно ќе бидеме обединети, повторно ќе бидеме заедно. Отсекогаш сум бил...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Зеленски до САД: секој долар помош нè приближува кон поразот на Русија 

Еспресо
„Јас лично сум благодарен на американскиот народ и на претседателот Џо Бајден што додели уште еден невиден пакет помош од 1 милијарда долари за безбедноста...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

ФБИ во вилата на Трамп на Флорида; одземени се кутии со документи од Белата куќа што поранешниот претседател ги криел дома

Еспресо
Сефот бил отворен и одземени се десетици кутии со документи кои „не биле вратени во државниот архив“. Поранешниот американски претседател цели: „Ова е политички прогон“....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје: Возбудени сме затоа што ќе работиме и ќе снимаме холивудски филмови во Скопје

Еспресо
Славниот американски актер Џон Малкович најави дека во Скопје ќе се снимаат холивудски филмови, веднаш откако ќе се изградат повеќе филмски студија во околината на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Оливија Њутн-Џон, ѕвездата на „Брилијантин“, почина на 73 години

Еспресо
Веста ја соопшти нејзиниот сопруг Џон Истерлинг, прецизирајќи дека актерката и пејачка починала на својот ранч во Калифорнија опкружена со наклонетоста на семејството и пријателите....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Поглед одблизу од трагичната несреќа на Ен Хеч; како е актерката?

Еспресо
Видеа од трагичната несреќа на Ен Хеч: од целосно уништениот автомобил до актерката која ја носат со брза помош. На 5-ти август, на Ен Хеч...
Ви Препорачуваме Интервју Слајдер

Прво лице анфас – Соња Михајлова, актерка: Се чуваме будни со мојот точак; Животот е едноставен, но ние го комплицираме

Прашува: Јасмина Пакашки
Соња Михајлова целиот работен век го поминала на штиците на Народниот театар Битола. Зад неа е богата театарска кариера, со над 150 улоги на матичната...
Ви Препорачуваме Интервју Слајдер

Најчесто поставувани прашања за доењето, ни одговара Јасна Апостолски-Николов: Во светот во просек доењето трае од две до четиригодишна возраст на децата

Јасмина Кантарџиева Димков
Во чест на светската недела на доењето, која се одбележуваше во првата недела од август, разговараме со Јасна Апостолски-Николов, дипл. мед. сестра, IBCLC (International Board...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Патувања Слајдер

(ВИДЕО) Мистериозните убиства на големите бели ајкули добија епилог: Со дронови е снимен моментот кога озлогласените предатори ги напаѓаат

Еспресо
Камерите со дронови ја снимија крвавата сцена на орки како го откорнуваат црниот дроб на голема бела ајкула долга 2,7 метри во водите околу заливот...