5.8 C
Скопје
19:43 - 6 декември, 2023

Категорија: Лајфстајл

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдерСтилХрана

Украси за елка што се јадат: Миризливи ѕвездички (традиционален германски рецепт)

Еспресо
Ѕвездичките со цимет, или таканаречени Зимтстерн (Zimtsterne), се традиционални германски колачиња кои се прават во неколку варијанти – со ореви, бадеми или лешници, со брашно или без...
Ви ПрепорачувамеПатувањаСлајдерСтил

Свечено отворање на скијачката сезона на Копаоник, во знакот на богатата содржина и незаборавната забава

Еспресо
Зимската сезона на омилената дестинација на регионот официјално се отвора на 7 декември со манифестацијата Ski Opening Kopaonik, која оваа година ќе ја одбележи разновидна...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џенифер Лопез го покажа празнично уредениот дом вреден 60 милиони долари: Раскошна елка и златни чинии од Хермес

Еспресо
Пејачката, актерка, продуцентка, дизајнерка и една од најбогатите жени во светот, Џенифер Лопез, на почетокот на јуни се пресели во нивниот нов дом на Беверли...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Лице на ангел, тело на маж: Владислава е и убавица и ѕвер во една жена

Еспресо
Владислава Галаган е исклучително популарна на социјалните мрежи, а само на Инстаграм ја следат над 1,7 милиони луѓе.   View this post on Instagram  ...
БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтилСцена

Кога да поставите новогодишна елка за да привлечете љубов и богатство: Пет добри датуми

Еспресо
Веќе на крајот на ноември и почетокот на декември започнува „новогодишниот маратон“ – се купуваат подароци за најблиските, се украсуваат домовите и дворовите, се китат...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Оваа жена има 26 новогодишни елки во својот дом: Ѝ требаат три месеци да ги украси

Еспресо
За Мел, Божиќ е повеќе од празник – тоа е страст што ја инспирира секоја година почнувајќи од 1 септември, да го претвора својот дом...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Го славиме светиот апостол Матеј: Се верува дека денес мора да ги вратите долговите и да ги кажете следните зборови

Еспресо
Православните христијани денес го слават светиот апостол Матеј. Се смета дека на овој ден треба да се платат сите заостанати долгови и даноци. Матеј, се...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) „Поминав седум дена жив закопан“, во ковчег под земја: Јутјубер спроведе морничав експеримент за да собере „лајкови“

Еспресо
Најпопуларниот јутјубер на денешницата Џејмс Стивен Доналдсон, познат како Mr Beast (господин Ѕвер), направи морничав експеримент поминувајќи седум дена закопан во гроб, секако под земја....
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(Фото) Ѓоковиќ се огласи по повод Свети Архангел Михаил: Икона, славски колач и „слава му на Бога“

Еспресо
Новак Ѓоковиќ на негов својствен начин се огласи по повод една од најславените слави меѓу православните христијани, Свети Архангел Михаил. По тој повод најдобриот тенисер...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Какво тело, каква убавина! Убавицата од Никарагва е Мис Универзум за 2023: Манекенка со факултетска диплома

Еспресо
Во саботата вечерта на 18 ноември во Сан Салвадор се одржа изборот за Мис Универзум 2023, а победи убавата Шинисе Паласиос од Никарагва.   View...