22.8 C
Скопје
17:54 - 30 мај, 2024

Ознака : чистење

СемејствоСлајдер

НЕДЕЛА – РЕЗЕРВИРАНА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ДОМОТ: Три евтини средства кои ќе го светнат вашиот дом

М.Р.
Нема потреба повеќе да фрлате толку пари на скапите средства за чистење, погледнете дека тие не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Фонтаната на воинот на коњ се чисти пред зимското затворање

Еспресо
Фонтаната на воинот на коњ се чисти пред зимското затворање....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО)КРАЛСКА ХИГИЕНА: Ќе се зачудите од ова правило на кралицата Елизабета за чистење на палатите

Еспресо
Се разбира дека Кралската палата мора да биде беспрекорна во секое време. Не би требало да изгледа помалку од совршена никогаш, со оглед на тоа...
Секојдневие

Три начини како да се релаксирате во овој период

Еспресо
Во период кога сите сме во карантин поради коронавирусот, навистина е потребно да се најде начин за ефикасно поминување на времето. Во продолжение прочитајте за...
Здрави навики

Неколку работи кои треба да ги дезинфицирате во сезона на грип

Еспресо
За да останете здрави во текот на месеците во кои владеат вируси и бактерии ќе ви помогне дезинфицирањето на определени предмети кои често ги допирате,...
Секојдневие

Направете свој ароматичен спреј за чистење

Еспресо
Во денешно време, се повеќе луѓе се завртуваат кон природните начини за перење алишта, садови и генерално за одржување на домот… Луѓето се повеќе се...
Секојдневие

Овие 10 намирници ги чистат артериите!

Слободен Печат
За да го заштитите срцето, некогаш не ви требаат лекови, туку вистинска храна. Затоа чувајте го со секој залак од овие топ 10 намирници кои...
Секојдневие

Имате проблем со митесери? Потребни ви се само две состојки и вашиот проблем е решен!

Igor
Ако некогаш сте се обиделе да ги извадите митесерите и тоа не ви успеало и притоа сте ја уништиле кожата, не грижете се – направете...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Актерка ЌЕ ЧИСТИ ТОАЛЕТИ во затвор: Се срами од своето дело и ќе ја издржи казната

Igor
Актерката Фелисити Хофман, позната по улогата на Линет Скаво во „Очајни домаќинки“ наскоро ќе започне со издржување на затворската казна. Таа е прогласена за виновна...
СценаХороскоп

3-те најнеуредни хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Igor
Зошто нешто да се расчисти веднаш, кога може да се направи и за неколку дена, кога ќе се насобере уште повеќе неред? Некои тоа го...