7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : семејство

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Македонскиот актер, музичар и пантомимичар Кирил Трајковски – Максим, познат како Марлон Брандо, на својот фејсбук-профил објави дека станал татко по третпат. Актерот е горд...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) КИРИЛ ПОП ХРИСТОВ Е ГОРД ДЕДО: Ова се внуците на актерот од двете ќерки, постариот Аниш Круз и помалиот Каи

М.Р.
Актерот Кирил Поп Христов, познат на македонската јавност и како Кили е горд дедо на две внучиња. Постарот внук актерот го доби од својата помала...
Семејство Слајдер

НЕДЕЛА – РЕЗЕРВИРАНА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ДОМОТ: Три евтини средства кои ќе го светнат вашиот дом

М.Р.
Нема потреба повеќе да фрлате толку пари на скапите средства за чистење, погледнете дека тие не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи...
Семејство Слајдер

ВЕЛАТ, ВРЕМЕ Е ВТОРО ДЕТЕ: Овие 5 работи откриваат дали сте подготвени за проширување на семејството

М.Р.
Пет причини кои ќе ви помогнат во одлуката дали е висинско време да го зголемите вашето семејство со уште еден, двајца или тројца членови. 1....
Лајфстајл Секојдневие Семејство Слајдер

(ГАЛЕРИЈА) МАЈКА СОЗДАВА УМЕТНОСТ ВО ЧИНИЈА: Омилените ликови од филмови, играчки и цртани филмови

И. Т.
Оваа креативна мајка создава уметност во чинија во буквална смисла на зборот. Користи свежи, здрави производи без рафиниран шеќер. А боите пак, ги добива со...
Здравје Семејство Слајдер

ЈАПОНСКО ВОСПИТУВАЊЕ: За здраво, самостојно и среќно дете

М.Р.
Јапонските деца се најпознати по нивната љубезност, пријателски и искрен однос, кој тешко можете да го сретнете на друго место во светот. Нивната култура е...
Здравје Семејство Слајдер

БРЕМЕНОСТ И БЕЗАЛКОХОЛНО ПИВО: Трудници, прочитајте повеќе за овој пијалак пред да се напиете!

М.Р.
Нема сомнение дека многу луѓе го сакаат вкусот на ладно пиво. Жените кои сакаат од време на време да се почестат со овој алкохолен пијалок,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАРКИЈАН: Семејството Јанковски има повеќе поводи за славење

М.Р.
Во семејството Јанковски овие денови има повеќе поводи за славење. Неодамна најстариот син на пејачката и претседателка на здружението „Дајте ни крилја“ Ребека Јанковска –...
Здравје Семејство Слајдер

КАКО ДА ИЗЛЕЗЕТЕ НА КРАЈ СО ДЕТЕ КОЕ ОДБИВА ДА ЈАДЕ: Еве неколку трикови

Еспресо
Нема ништо потешко за еден родител од дете кое нема желба ниту да ја проба храната што сте му ја подготвиле. За жал, ова е...
Здравје Семејство Слајдер

ЗОШТО ПАРОВИТЕ СЕ РАЗВЕДУВААТ? „Четворица јавачи на апокалипсата на бракот“ се феномени кои предизвикуваат разделба

Еспресо
Научните истражувања за врските и браковите ни помогнаа да предвидиме кои парови имаат поголема веројатност да изградат долготрајни, стабилни врски – и кои парови имаат...