5.8 C
Скопје
22:24 - 6 декември, 2023

Ознака : семејство

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сталоне проговори за смртта на својот син: „Кога работата ја ставате пред семејството, последиците се поразителни“

Еспресо
На Нетфликс беше прикажан документарен филм за животот на легендарниот Силвестер Сталоне. Најпознатиот филмски спортски херој во историјата зборуваше за своето воспитување, сложениот однос со...
БалканСлајдерСцена

Ана Николиќ ги откри темните страни на семејството: „Помешана ми е погрешна ДНК“

Еспресо
Пејачката Ана Николиќ изминативе денови се најде во центарот на вниманието на јавноста поради цела низа скандали, особено поради расправиите со менаџерот Саша Мирковиќ и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Ема Хеминг, сопругата на Брус Вилис, во објава на социјалните мрежи рече дека штотуку завршило клиничкото испитување за изнаоѓање лек за фрототемпорална деменција, исцрпувачка болест...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Роднините на Меган Маркл откриваат нови скандали за војвотката: „Да не ѝ помогневме, и денес ќе беше келнерка“

Еспресо
Роднините на Меган Маркл решија да дадат интервју преку снимен документарен филм. Интервјуто се прикажа во неделата, 30 април, на австралиска телевизија, и доаѓа непосредо...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Спасувачите извлекоа цело сириско семејство живо, погледнете ја радоста на сведоците на настанот!

Еспресо
Во разорните земјотреси што ги погодија Турција и Сирија, загинаа најмалку 16.000 луѓе, а над десет илјади се повредени. Многу луѓе се под урнатините на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Двете семејства на Брус Вилис повторно заедно: Потресни и возбудливи божиќни кадри -љубовта се гледа од нивните лица!

Еспресо
Неколку дена откако во американскиот печат протекоа гласини за влошување на неговата здравствена состојба, сега се појавија фотографии од големото семејство на славниот холивудски актер,...
СлајдерСцена

Силвестер Сталоне не се шегува: „Би се откажал од глумата ако тоа го побара моето семејство!“

Еспресо
Силвестер Сталоне вели дека би се откажал од глумата „без двоумење“ за своето семејство. Ѕвездата рече дека е подготвена да направи се што е потребно...
Дестинации и Дегустации

Како секогаш да изберете совршена лубеница?

Еспресо
Лубеницата е популарно летно овошје бидејќи најдобро освежува во летните денови. За да одберете сочна и зрела лубеница, обрнете внимание на следниве работи. Првиот и...
ЗдравјеСемејство

За што сонуваат бебињата и дали имаат кошмари?

М.Р.
Додека го гледате вашето малечко како спие, сигурно се прашувате дали сонува нешто во тој момент. Дали одредено движење или гримаси во сонот всушност значи...
БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) Први фотографии на Синиша МИХАЈЛОВИЌ после болница: Ужива во вистинското богатство!

еспресо
Синиша Михајловиќ по лекувањето е отпуштен од болница, а првите фотографии веќе ги сподели на социјалните мрежи неговата сопруга.  Српскиот тренер беше отпуштен од болницата...