4.8 C
Скопје
22:07 - 28 јануари, 2022

Категорија: Балкан

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ФОТО) МИС СРБИЈА: Оваа убавица со бисерна насмевска и тело -„вретено“ ја понесе титулата во Шарм Ел Шеик

М.Р.
Изборот за Мис Србија 2021 година се одржа вчеравечер во Шарм Ел Шеик, а титулата ја понесе Ања Радиќ.   View this post on Instagram...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) ОВА Е СВЕКРВАТА НА ЦЕЦА: Госпоѓа Мирјана е негувана дама со префинет стил

М.Р.
Момчето на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ, предизвика голем интерес кај балканската јавност, а медиумите секој ден откриваат нови детали за емотивниот партнер на...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ГО ПОГОДИ ПЕСНАТА: Новак Ѓоковиќ на вечера во Будва со жива музика, а кога ја слушна „Видовдан“, српскиот тенисер зема шамивче во рака!

М.Р
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ги користи слободните денови за да се одмори и да ги наполни батериите за претстојните предизвици.   View this post on...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

ВО ВЕЧНОТО ПОЧИВАЛИШТЕ: Аки Рахимовски оставил тестамент да биде погребан како муслиман

Еспресо
Аки Рахимовски вчера беше испратен од бројни пријатели и семејство на вечно почивање во Алејата на великаните во загребскиот Мирогој, пренесува „Jutarnji list“. На последното...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА И НОВАК ЈА РЕНОВИРАА ВИЛАТА ВО МАРБЕЉА: Рајски дом според принципите на фенг – шуи 

М.Р.
Јелена и Новак Ѓоковиќ ја реновираат семејна куќа во Марбеља. Според шпанската веб-страница „Vanitatis Elconfidencial“, српскиот тенисер ангажирал дизајнери и архитекти да го уредат неговиот...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) МАРИНКО ДЕНЕС ЌЕ НАПОЛНЕШЕ 68 ГОДИНИ: Никола Роквиќ објави фотографија во спомен на татко му со емотивна посвета

М.Р.
Веста за смртта на Маринко Роквиќ ја шокираше цела Србија и пошироко, а многумина сè уште не се помируваат со неговата загуба. Покојниот пејач денес...
Балкан Слајдер Сцена

ТОНЧИ ХУЉИЌ И ПЕТАР ГРАШО ЗА БРЕМЕНОСТА НА ХАНА: Отсекогаш сме си правеле лудории, мислам дека ова е последната

Еспресо
Внучињата се најголема радост, а Тончи Хуљиќ едвај чека да стане дедо. Композиторот Тончи Хуљиќ и идниот зет Петар Грашо гостуваа заедно во емисијата на...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО+ВИДЕО) СИНИ НОЌИ ВО САТЕН И МЛЕКО ОД КОКОС: Цеца пристигна на Малдивите и беше дочекана со нејзина песна

Еспресо
За некои зима, за други лето. Последниот период беше напорен за српската мајка. Пејачката Цеца Ражнатовиќ ја сними емисијата „Zvezde Granda“, па реши да отиде...
Балкан Слајдер Сцена

ЗБОГУМ ЛЕГЕНДО: Последно испраќање на Аки Рахимовски денес на плоштадот Македонија

Еспресо
Денес, 26 јануари, пред неговиот погреб во Загреб, Скопје ќе го испрати својот сограѓанин и пријател, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“ и најдобриот рок-вокалист...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри
Во сеќавање нашиот Тоше Проески, неговиот голем пријател и колега, хрватскиот пејач Тони Цетински со своите обожаватели постојано споделува дека никогаш нема да го преболи...