Категорија: Еспресо

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: На дружба со природата и со луѓето кои си ги сакаме!

Ј.К.Д
Можеби, многумина од нас, се непостојани жители на Скопјенце и посетители на Градскиот парк, но верверичките се тука за да нè потсетат да се вратиме...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве до кога ќе биде „кочан“, а од кога нагло до 31 степен!

Ј.К.Д
Метео прогнозерот Славчо Попоски вели дека ваквиот студен бран нема да се задржи долго. Следуваат нагли промени на температурите. Затоа, внимавајте на здравјето! Имено, според...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО) СЛАВЧО ПОПОСКИ ПАК СÈ ПОГОДИ: Утрово снег на Попова Шапка!

Ј.К.Д
Метео прогнозерот Славчо Попоски уште вчера го најави снегот кој од Копаоник пристигнува и во Македонија. –Не се исклучува можноста на највисоките планински врвови да...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

ПРОГНОЗИТЕ НА ПОПОСКИ СЕ ОСТВАРИЈА, НОВАТА НАЈАВА Е: Снегот пристигна на Копаоник, кај нас доаѓаат минусни температури!

Ј.К.Д
Како што и беше најавено од нашиот метео прогнозер Славчо Попоски, студениот воздушен бран од север и од североисток стигна во сосетството и го донесе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат

(ФОТО) РАЗГОВОР СО ОЛГИЦА ЃОРГИЕВА: По успехот, сама на себе си реков благодарам!

Јасмина Кантарџиева Димков
Креативноста нема граници, може да има само предизвици, вели модната дизајнерка Олгица Ѓоргиева за „еспресо“.  Во последно време си на релација Словенија, Австрија, Македонија, сè...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: И долго ќе седам со цигара в рака, есента што иде ќе ја чекам така…

Ј.К.Д
Добредојде драга есен!  А штом помислуваме на есента во нашиот град, веднаш на ум ни доаѓа поезијата на Конески, конкретно есенската „Починка“. Есенва е мирна,...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Мраз, температури под нула, еве од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и СВЕЖО со умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Особено...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО) МАРИНA И ГОРАН: Нивните две нови преубави куќи во Гари и Владимирово

Јасмина Кантарџиева Димков
Веќе е познато, познатата водителка Марина Дојчиновска и прочуениот музичар Горан Алачки веќе над шест години си ги разубавуваат животите. Но овојпат темата не ни...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

ЕСПРЕСО ФОТКИ НА ДЕНОТ: Пет сцени од денешно Скопјенце

Ј.К.Д
Ако случајно не сте мрднале од компјутерот денес, или од канцеларија, ние помисливме на вас и на разубавување на вашето расположение.  Ви ја пренесуваме пладневната...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Пред нас се многу студени утра, еве од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ЗНАЧИТЕЛНО ПОСВЕЖО со сончеви периоди. Ќе има услови и за локален краткотраен дожд, а ќе...