4.8 C
Скопје
21:54 - 28 јануари, 2022

Категорија: Еспресо

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ФОТО) МИС СРБИЈА: Оваа убавица со бисерна насмевска и тело -„вретено“ ја понесе титулата во Шарм Ел Шеик

М.Р.
Изборот за Мис Србија 2021 година се одржа вчеравечер во Шарм Ел Шеик, а титулата ја понесе Ања Радиќ.   View this post on Instagram...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) „ОВА ЛЕТО ЌЕ БИДЕШ МОЈ СОПРУГ“: Елена Стефановска и Бојан ја славеа љубовта, а на раката на водителката блеска прстен со пет дијаманти!

М.Р.
Вистинско уживање е да се следи профилот на нашата водителка, инфлуенсерка и продуцентка, Елена Стефановска, позната и како Елена – „Живот со стил“, по името на нејзината емисија....
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Сцена

(ВИДЕО) БОЈАНА СО НОВА БАЛАДА И СПОТ: Приказна за отсуството на емпатија во свет полн со предрасуди 

Еспресо
Секогаш доминантна и полна со изненадувања, Бојана Скендеровски повторно чекори цврсто на македонската естрада, со нова и моќна приказна трансформирана во емотивна мелодија. Видео записот...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

(ВТОР ДЕЛ) РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ: Нашата приказна е поубава од филм, јас сум навистина среќна жена покрај сопругот

Ј.К.Д
Го продолжуваме разговорот со Марија Пијанманов, Македонка во Париз, и ви откриваме детали од нејзиниот начин на живот. РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ:...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
За едни омилена, за други (о)зборувана, во секој случај Марија Пијанманов, Македонка која живее во Париз, е една од „најследените“ Македонки на социјалните мрежи. Таа...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ТАЊА СЕ ПРОСТИ ОД СВОЈОТ ТАТКО: Ќерката на маестро Џамбазов објави прекрасен документарец во спомен на својот татко

М.Р.
Македонија денес се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните мрежи,...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ВИДЕО) НОВАК ПРИРЕДИ ПРЕКРАСНА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ЗА СВОЈАТА МАЈКА: Госпоѓа Дијана Ѓоковиќ беше пресреќна!

М.Р.
Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана вчера го прослави својот 58 роденден. Најдобриот тенисер на светот и неговото семејство приредија спектакуларна прослава за неговата мајка.  ...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА КАТЕРИНА РАНГЕЛОВА: Од страниците на книгите прави нова уметност, стари класици или нови дела, омилените книги можат да добијат сосема друга димензија!

Кате Божиновска
Ве запознаваме со Катерина Рангелова, млада ракотворка која изработува вистински ремек дела користејќи ги или виткајќи ги страниците на книгите. Техниката се нарекува „бук фолдинг“...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

ДА БЕШЕ ЖИВ ТОШЕ ПРОЕСКИ, ДЕНЕС ЌЕ ГО ПРОСЛАВЕШЕ СВОЈОТ 41. РОДЕНДЕН: Неговата поранешна менаџерка и девојка ја соблекоа црната облека и продолжија понатаму – „Секогаш кога одам на неговиот гроб, завршувам во болница…“

М.Р.
Сеќавањето на македонскиот славеј Тоше Проески, кој остави неизбришлива трага во нашите животи со неговите музички дела, не згаснува ниту 15 години по неговата смрт....
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

ИНТЕРВЈУ со Марко „Дај Побрзај“: Заплакав скоро поради една немила случка од приватниот живот

Кате Божиновска
Телевизијата и камерите се негова пасија, а тоа дека својата работа како водител и шоумен ја извршува со огромно задоволство, е доказ неговата константна активност,...