20.8 C
Скопје
02:10 - 18 јуни, 2024

Ознака : капитол

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

САД објавија извештај за нападот на Капитол од поддржувачите на Трамп: „Трамп е главната причина за настаните од 6 јануари и без него немаше да се случи упадот“

Еспресо
Специјалниот комитет на Претставничкиот дом на САД објави извештај за резултатите од истрагата за упадот на Капитол на 6 јануари 2021 година, што го организираа...
СветСлајдерСцена

Трамп: „Се обидуваат да ме обвинат за упад во Капитол за да ме спречат да победам на изборите“

Еспресо
Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, изјави дека барањето одговорност од него за упадот на Капитол од страна на неговите приврзаници има само една цел,...