4.8 C
Скопје
21:38 - 28 јануари, 2022

Категорија: Животни Приказни

Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

(ВТОР ДЕЛ) РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ: Нашата приказна е поубава од филм, јас сум навистина среќна жена покрај сопругот

Ј.К.Д
Го продолжуваме разговорот со Марија Пијанманов, Македонка во Париз, и ви откриваме детали од нејзиниот начин на живот. РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ:...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
За едни омилена, за други (о)зборувана, во секој случај Марија Пијанманов, Македонка која живее во Париз, е една од „најследените“ Македонки на социјалните мрежи. Таа...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА КРЕАТИВНИОТ ГЕНИЈ, ЗБОГУМ ТИЕРИ МУГЛЕР: Почина легендарниот дизајнер на Мадонa и Дијана Рос, последниот предизвик му беше да го редизaјанира сопственото тело!

Ј.К.Д
Еден од дизајнерските легенди на 80-тите, кој ги облече најпознатите ѕвезди, од Мадона до Дајана Рос, почина на 73 години. Тој го креираше и легендарниот...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

КРИСТИЈАН ЛАЗАРЕВ: Читачот „Кико“ може да го олесни животот на лицата со оштетен вид!

Кате Божиновска
Ве запознаваме со Кристијан Лазарев кој има целосно оштетен вид, но дипломирал на Филолошкиот факултет при УКИМ, а работи и како проект-асистент во здружението „Отворете...
Животни Приказни Лајфстајл Ретро Слајдер

УЖАСНО СВЕДОШТВО: Пронајдено морничаво писмо на заробеник во Аушвиц, ја опишува смртта на невините луѓе – „Сакав да умрам заедно со нив, ама желбата за освета ме држеше!“

еспресо
Неколку месеци пред ослободувањето на Аушвиц во јануари 1945 година, затвореникот Марсел Најдари, Евреин од Солун, тајно ги снимил сите ужаси на кои бил сведок...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

ФИЛИП РИСТОВСКИ ИМА ИНСПИРАТИВНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА: Му давале само еден процент шанса за живот, му рекле дека нема да може да оди, а тој станал да трча!

Кате Божиновска
Од живот на конец сега полн со предизвици да игра пак фудбал и да помине повеќе километри со трчањето! Лесно можеме да се соочиме со...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

МАКЕДОНСКО КУЧЕ -ГЛАВЕН ГЛУМЕЦ, ГЛУМИ – „РАСТУРА“: Германскиот овчар Макс игра опасни улоги, Славе го дресира четвороножниот глумец!

Кате Божиновска
Макс има плашлив карактер, па затоа сцените кои биле малку повозбудливи и со ефекти, му биле потешки, но сепак, ги одглумил врвно. Макс е 2...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

МАКЕДОНКИТЕ АНДРИЈАНА И ТЕОДОРА ЈА ПОГЛЕДНАЛЕ СМРТТА ВО ОЧИ: Како деца биле болни од рак, се запознале во болница и оттогаш се заедно, сега се пример за надеж и сила

Кате Божиновска
Андријана Серафимовска и Теодора Трајковска се пример како желбата за живот и поддршката од најблиските и лекарите помагаат да се победи непобедливото. Во еден момент...
Uncategorized Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

КОЈА Е ЛОРЕН СИЛВЕРМАН, ЖЕНАТА ШТО ЈА ЗАПРОСИ САЈМОН КАУЕЛ: Научена да живее на висока нога, ужива во луксузи, била мажена за милијардер, толку е богата што нема потреба да работи…

Еспресо
Сајмон Кауел, музички продуцент и дел од жирито на популарната емисија Америка има талент, ја запроси својата долгогодишна девојка Лорен Силверман, со која е во врска...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

КОЈА Е НАВИСТИНА ЏУЛИЈА ФОКС, НОВАТА ДЕВОЈКА НА КАНЈЕ ВЕСТ: Има минато на зависничка со постојан ризик од предозирање, слика на платно со сопствената крв, секогаш шетала со убава чанта но без пари…

Ј.К.Д
Џулија Фокс, благодарение на љубовната афера со поранешниот сопруг на Ким Кардашијан, раперот и моден дизајнер Канје Вест, деновиве стана насловно име во медиумите. Но...