38.8 C
Скопје
13:14 - 18 јули, 2024

Категорија: Животни Приказни

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдерСцена

Најтешките моменти на Ведрана Рудан која боледува од рак: Мајка алкохоличарка, татко злоставувач

еспресо
Хрватската писателка Ведрана Рудан неодамна објави дека боледува од рак. Имено, Ведрана на својот блог објави дека има рак, а своевремено во својата автобиографија зборуваше...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниИнтервјуСлајдер

Профил на проф. д-р. Павле Митревски (91): Творештво поголемо од еден човечки живот

Мишо Китаноски
Кон делото на историчарот проф. д-р. Павле Митревски. Во современата македонска историографија името на проф. д-р. Павле Митревски и неговото дело посветено на историјата на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниНаши ФациСлајдерСцена

Сеќавање на Велибор Џаровски-Џаро: „Животот е едно големо зезање“

еспресо
По кратко боледување, денес, на 75 годишна возраст, почина Велибор Џаровски-Џаро. Џаро беше еден од најпознатите менаџери на просторите на поранешна Југославија. Минатото лето излезе...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

(Фото) Која е сопругата на оскаровецот Килијан Марфи: Се вози во метро, купува во локална продавничка, не сака гламур…

еспресо
Оскаровецот Килијан Марфи, особено по успехот на филмот „Опенхајмер“ ги полни насловните страници на светските медиуми. И со оглед на тоа дека неговата популарност едноставно...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниИнтервјуСлајдер

И ова е Македонија: Момче со оштетен слух продава цвеќиња за да му помогне на момче кое боледува од канцер

Ј.К.Д.
Момче со оштетен слух, по име Бубе, собира материјални средства со продажба на цвеќиња кои ги негува, за да му помогне на друго момче, по...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

(Фото) Нур Алфала за првпат го покажа својот син од Ал Пачино: „Родена сум во погрешна генерација, цел живот сум стара душа“

еспресо
Девојката на Ал Пачино, 30-годишната Нур Алфала, за првпат позира со синот кој го има со глумецот Ал Пачино, Роман, кој се роди минатото лето....
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Тажната приказна за наследникот на најбогатиот човек во Индија кој прави неверојатна свадба: Го викаат „мечка“ со 208 килограми, а неа „спонзоруша“, вистината е поинаква!

еспресо
Анант Амбани, најмладиот син и еден од наследниците на најбогатиот човек во Азија – Мукеш Амбани, во текот на изминатиот викенд организираше тридневна раскошна, екстравагантна...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Почина најславната „геријатриска старлета“, која беше Ајрис Апфел: „Луѓето денес се толку слични, тоа е страшно“

еспресо
Американската дизајнерка и модна икона Ајрис Апфел почина на 102-годишна возраст. Самопрогласената „геријатриска старлета“ беше позната по нејзината кусо ишишана бела коса, преголеми очила, впечатлив...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Животната приказна на Сандра Мило, од сиромаштија до ѕвездите: „За религијата сум грешница, но се гледам себеси во рајот“

Еспресо
Збогум со иконата на естрадниот живот и глумата: од детството поминато во сиромаштија до големиот успех, меѓу браковите, децата, љубовта кон Фелини и врската со...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

За своите деца Рајан О’Нил бил монструм, а за жените најголем заводник: На погребот на сопругата ѝ се додворувал на сопствената ќерка

Еспресо
Актерот Рајан О’Нил почина на 83-годишна возраст, а оваа вест дојде од неговото семејство. Во оваа прилика се сеќаваме на неговиот живот. Почина холивудскиот актер...