7.8 C
Скопје
03:27 - 27 февруари, 2024

Ознака : боба живојиновиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Ме предупредуваа дека е голем плејбој“: Лепа Брена откри кога првпат се бакнала со Боба Живоjиновиќ

Еспресо
Лепа Брена откри како го запознала својот сопруг Боба Живојиновиќ, како и што мислат другите за него. Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг, поранешниот тенисер...
БалканСлајдерСцена

ФОТО | Се слави во домот на семејството Живојиновиќ: Погледнете каков подарок доби Лепа Брена од Боба за годишницата од бракот!

Васко Спасоски
Јубилејот во куќата на Живојиновиќ. Имено, Лепа Брена и Слободан Боба Живојиновиќ слават 29 години брак. Да се потсетиме, тие се венчаа на 7 декември...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Погледнете колку пари добиле Брена и Боба за нивната вила на Флорида!

Васко Спасоски
Лепа Брена и Боба Живојиновиќ пред 10 дена заминаа на Флорида, а како што пишува Стар, тие се таму за да видат што ќе прават...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Сите ја нерекуваат снаата на Брена, но еве која е вистинската свекрва на Александра Пријовиќ

Васко Спасоски
Кога сте дете на познати родители, вашиот приватен живот го привлекува интересот на јавноста. Исто е и со Филип Живојиновиќ, синот на поранешниот тенисер Слободан...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тајни од бракот на Лепа Брена: Боба ме запроси „мртов“ пијан, а татко ми веднаш ме даде!

Васко Спасоски
Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ сè повеќе од 20 години во брак, а фолк-пејачката открива дека на нејзиниот сопруг му требал жесток пијалак...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Брена и Боба во карантин: Во вилата ги затвориле и синовите Стефан и Виктор! (ФОТО)

Васко Спасоски
Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се во куќен карантин. Пејачката и нејзиниот сопруг пред недела дена пристигнале од Монако, каде поминале три дена. Веднаш по...
БалканСцена

Брена ужива во Дубаи со Бобо, а фотката која ја објавија направи хаос на интернет! (ФОТО)

Васко Спасоски
Лепа Брена и Боба Живојиновиќ отпатуваа за Дубаи, а со заедничка фотографија која пејачката ја објави на социјалните мрежи направи „хаос“ на интернет. По објавата...
ЛајфстајлСцена

БОБА И БРЕНА одбиле да го спонзорираат НОЛЕ – еве колку милиони се во загуба поради тоа

Igor
Боба Живојиновиќ пред 17 години го одбил таткото на Новак Ѓоковиќ, кој побарал од него да инвестира 500.000 евра во младиот тенисер. Боба и Брена...