4.8 C
Скопје
21:38 - 28 јануари, 2022

Категорија: Дестинации и Дегустации

Дестинации и Дегустации Слајдер

ПЕТОК Е ! МОЖЕ ДА СЕ ПОЧЕСТИТЕ: Чоколадна торта со само 200 калории и супер брза за подготовка

М.Р.
Обично навечер скоро секогаш ни се пријадува нешто слатко и калорично, како на пример: чоколадна торта. За да не јадете и овој пат со грижа...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

СОЧНО ПИЛЕШКО НА ГРЧКИ НАЧИН: Рецепт кој стана хит на Пинтерест

Еспресо
Пилешкото може да се подготвува на бројни начини и секогаш е вкусно, сепак овој рецепт е вистински хит на Pinterest, прегледан над 600.000 пати. Пробајте...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ОД КУЈНАТА НА ТЕА: Ќофтиња полнети со моцарела, обвиткани со кромид и сланина, превкусни се!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ОД КУЈНАТА НА ДАВОР: Бела мусака со пилешко и печурки

Кате Божиновска
Денес со задволство ви го презентираме рецептот на Давор Панчевски за бела мусака со пилешко и печурки. Ова е една вкусна и интересна комбинација на...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ТОСКАНСКИ ЗИМИ: Риболита или супа со стар леб кој се пренесува со генерации

Еспресо
Секое семејство од Тоскана има рецепт за оваа супа, рафиниран и пренесуван со генерации. Името значи „повторно варено“, повикувајќи се на фактот дека најчесто се...
Дестинации и Дегустации Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ТУКА СЕ ПРОДАВА БУРЕК СО МНОГУ НЕОБИЧНА СОСТОЈКА: Сте јаделе бурек со месо, со сирење, пица-бурек…, но што мислите за ОВОЈ бурек?

Еспресо
Омиленото јадење на Балканот – неговото височество бурекот може да се приготви со сирење, месо, спанаќ…, па дури и со состојки за пица, но сега...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ИНДОНЕЗИЈА: Сото Медан – поинаква пилешка супа, за душа!

Еспресо
Овој тип на „сото“ комбинира пилешко или говедско месо со кремаст бујон збогатен со кокосово млеко и огромен број различни зачини и билки како галангал,...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ДОМА ЛИ СТЕ, ВО ХАВАИ ЛИ СТЕ ПО КРОФНИ? Пробајте ги „Маласада“- хавајските крофни од кои ќе ви се заслади и зимата

Еспресо
Маласада се традиционални португалски крофни направени од јајца, брашно, шеќер и млеко. Понекогаш се зачинуваат со цимет или шеќер. Оригиналните португалски маласади немаат дупки или...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) Наташа ни подготви шарени урда бомбици: Готови се за 5 минути!

И. Т.
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. Љубовта за готвењето...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

КОМПИР ПОГАЧКИ: Многу брзо, лесно и превкусно крцкаво задоволство со мека внатрешност од варен компир

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви од...