Tag : јаболка

Кујна Лајфстајл Слајдер

ВИДЕО: Шеќерни јаболка на стапче – Направете си го ова попладне повесело и повкусно!

Еспресо
За овој брз десерт, доволно е да имате јаболки, шеќер и вода… Не тагувајте што вашите деца и вие оваа година нема да можете да...
Кујна

Зимски десерт со јаболка и чоколада

Теодора Циклевска
Состојки: 5 јаболка со средна големина 100 гр шеќер 50 гр ореви 3 јајца 2 лажици гриз 2 лажици брашно 10 гр цимет 1 прашок...
Кујна Сцена

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 100 гр индиски оревчиња 100 гр овес 200 гр урми 100 гр пасирани јаболка 1 ванилин шеќер 1 цимет 1 рендан морков 300 гр...
Кујна Сцена

Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој необичен колач не се состои од класично тесто и кремаст фил, но тоа не значи дека нема да ве освои со својот вкус и...
Кујна Сцена

ВКУСНО И МАКЕДОНСКО: Најлесниот колач со јаболка (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој стар македонски рецепт го има речиси во секоја тетратка со рецепти на нашите баби и мајки, а вкусот е едноставно, неповторлив. Потребни состојки: 3...
Кујна Сцена

Виенска штрудла со јаболка, рецепт кој ќе ве врати во детството

Igor
Еден од најпопуларните десерти кој можете да го најдете од северот до југот на Европа е штрудлата од јаболко. Во продолжение, погледнете како да го...
Живот

ЕДНО ЈАБОЛКО ПРЕД СЕКОЈ ОБРОК: Промените ќе ги забележите по помалку од еден месец

Igor
Јаболката се честа намирница во нашата исхрана, а во однос на хранливите материи одлично се избалансирани и содржат витамини, минерали, растителни влакна и фолна киселина,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian