2.8 C
Скопје
04:50 - 19 април, 2024

Ознака : колач

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Брз славски колач за Света Петка: Рецепт што ќе го запомните

Еспресо
Ви носиме брз и едноставен – секако и многу вкусен – славски колач за денешниот празник, Света Петка. Потребно е: 600 грама брашно за колач...
Дестинации и ДегустацииХрана

Брзо, лесно, превкусно: Колач со јаболка и павлака

Еспресо
На брз начин може да направите десерт кој ќе ве воодушеви и вас и вашите дечиња.  Состојки: За тесто: 125 грама брашно 1 жолчка од...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и Дегустации

Гурмански викенд: Чоколаден колач со авокадо

М.Р.
Во милион вкусни десерти, го најдовме оној што е поволен и за вегани, а се подготвува за миг. Превкусен десерт, одличен и за оние кои...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

Брз, лесен и превкусен шарен колач: Теа ни го открива рецептот

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Во време на велигденските пости, кога имате желба за нешто благо, овој колач е како создаден за вас

Теодора Циклевска
Во време на велигденските пости, кога имате желба за нешто благо, овој колач е како создаден за вас. Потребни состојки: 210 мл топла вода 110...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Рецепт за панфорте – италијански колач со суви смокви, лешници и бадеми

Ј.К.Д
Прекрасен италијански традиционален посен колач кој редовно ќе стане дел од вашата трпеза за време на постот, а и по него.  Потребни намирници 150 грама...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРЕДЛОГ ДЕСЕРТ ЗА УБАВИНА И ЗДРАВЈЕ: Здрав лимонов тарт, ни го приготвува Маја Марковска

Кате Божиновска
Гурманка и супержена – Маја со прекарот Сонце Марковска е позитивна личност која со мерак готви. Како што и самата вели, некогаш по грешка рецептите се...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

БОЖИЌЕН КОЛАЧ: Збогатете ја празничната трпеза со превкусен куглоф, ви носиме совршен рецепт

Ј.К.Д
Збогатете ја божиќната трпеза со празничен куглоф. Од намирници потребни се: 375 грама брашно, 1 свеж квасец, 2 јаболка, 100 грама шеќер, 2 лажици мешавина...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРАЗНИЧЕН КОЛАЧ СО КАНДИРАНО ОВОШЈЕ: Кристштолен – весел за очи, топол за душа

Ј.К.Д
Познат како Кристштолен овој божиќен колач кој е дел од германската празнична традиција, ќе ви донесе радост на трпезата, а парченца од него може да...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ХРИСТОВ ЛЕБ: Креолска верзија на совршениот Божиќен колач

Еспресо
Се вели дека ова вкусно слатко тесто доаѓа од Германија или Италија, каде што се нарекува соодветно столен и панетоне, или исто така Христов леб....