3.8 C
Скопје
04:13 - 21 април, 2024

Ознака : Дојран

Наши ФациСцена

Од денес до 3 јули во Дојран: Над 50 музички изведувачи во најмасовниот Д ФЕСТИВАЛ

Еспресо
Денеска започнува долгоочекуваното и најмасовно 12. издание на Д ФЕСТИВАЛ, кој ќе се одржува од 1 до 3 јули во Дојран. Најголемиот летен музички фестивал...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ НА ДЕРБИ ВО ДОЈРАН: „Преполни трибини“, а актерот навива со другарите!

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИ ИЛИНА? Игор вели дека си поигрува со него!

M.Р.
Игор ја чека, а Илина никако да си дојде од Еквадор, каде заедно со експедиција предходно го искачуваше еден од највисоките активни вулкани во светот...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Игор Карачиќ на гости во Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поранешниот вардарец, Игор Карачиќ првомајските празници ги поминува во нашата земја, поточно во преубавиот Дојран. Причина за посета како што знаете, е неговата вереница, манекенката...