7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИ ИЛИНА? Игор вели дека си поигрува со него!

Игор ја чека, а Илина никако да си дојде од Еквадор, каде заедно со експедиција предходно го искачуваше еден од највисоките активни вулкани во светот Котопакси.

Пред еден месец Илина Арсова се искачи на врвот Ариста Санта Барбара, кој е на  5790 метри. Ова е еден од највисоките и најтешките за освојување во Јужна Америка, а веста ја сподели нејзиниот партнер Игор Џамбазов кој во својата објава и напиша „Те сакам, супер-жено моја“.


Веруваме дека Арсова ужива во секоја авантура, но Игор станува нетрпелив, па дури и се пожали јавно преку својот инстаграм – профил.


И шо викаш, се враќаш набргу? Ил сос мен се подиграваш?, стои во описот на објавата на Џамбазов на која ја тагнал Илина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

Очекуваме одговор од Илина која сè уште не се огласила по објавата на Игор, но пред повеќе од 17 часа објави фотографии од нејзините нови авантури. Рацете на Илина знаат повеќе!

 

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....