13.8 C
Скопје
09:49 - 28 февруари, 2024

Ознака : еквадор

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Потресни исповеди по земјотресот во Еквадор: „Сè се распадна, куќата беше срамнета со земја, сè беше изгубено“

Еспресо
Хуан Вера загуби тројца роднини кога силниот земјотрес што во саботата потресе делови од Еквадор и Перу ја урна куќата на неговиот роднина. Владата понудила...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Страшни сцени по земјотресот во Еквадор: Има мртви, меѓу нив и дете

Еспресо
Силен земјотрес го погоди Еквадор. Според првите, се уште непотврдени информации објавени од ЕМСЦ, јачината на земјотресот бил 6,9 степени според Рихтеровата скала, а неговиот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) КИРИЛ ПОП ХРИСТОВ Е ГОРД ДЕДО: Ова се внуците на актерот од двете ќерки, постариот Аниш Круз и помалиот Каи

М.Р.
Актерот Кирил Поп Христов, познат на македонската јавност и како Кили е горд дедо на две внучиња. Постарот внук актерот го доби од својата помала...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИ ИЛИНА? Игор вели дека си поигрува со него!

M.Р.
Игор ја чека, а Илина никако да си дојде од Еквадор, каде заедно со експедиција предходно го искачуваше еден од највисоките активни вулкани во светот...