19.9 C
Скопје
19:02 - 18 мај, 2022

(ФОТО) КИРИЛ ПОП ХРИСТОВ Е ГОРД ДЕДО: Ова се внуците на актерот од двете ќерки, постариот Аниш Круз и помалиот Каи

Актерот Кирил Поп Христов, познат на македонската јавност и како Кили е горд дедо на две внучиња. Постарот внук актерот го доби од својата помала ќерка Јоана.

Преслаткиот Аниш Круз Родригез Деан има скоро две и пол години. Последното презиме на внукот е од мајката на Јоана, познатата македонска кореографка и професорка по современ танц, Гордана Деан Поп-Христова.Јоана е во брак со Родригез Сориа Хосе Луис, а малиот Аниш Круз е плод на нивната љубов. Јоана остана да живее во Еквадор, заедно со своето семејство и семејството на својот сопруг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Dean G (@ninadean)


Сестрата на Јоана, актерката Нина Деан, неодамна стана мајка и заедно со својот партнер го добија своето прво дете. Нина мината година ја прифати понудата за брак од својот партнер Мартин Ивановски со кого беше неколку години во врска, а малечкиот Каи кој има само година и пол е плод на таа љубов.

Кили и Гордана се горди баба и дедо на своите внуци.

Слични објави

Славчо Попоски прогнозира: Многу топло, до 35 степени, проверете кога!

Ј.К.Д

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо
Се вчитува....