Ознака : магазин

Дестинации Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Марјана го запали Инстаграм со совршените облини во бикини, а со еден детаљ ги стави во дилема обожавателите

ЕСПРЕСО
Почна летната сезона и на социјалните мрежи можат сè почесто да се видат познатите како позираат на плажа или покрај базен.    View this post...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ВИДЕО | Нина Јанева: Прв и последен пат грешам химна во животот, ама емоцијата е посилна од сѐ!

И.Б.Р.
За време на протестот „Правда за уставобранителите“, кој се одржа во саботата пред Собранието, а со барање за ослободување на осудените за „крвавиот четвтрок“, меѓудругите...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА | Почина актерот од Тарзан, Џо Лара: Во авионската несреќа настрадала и неговата сопруга

EСПРЕСО
58-годишнот актер Џо Лара познат по својата улога на Тарзан, и неговата 66-годишна сопруга, загинале во авионската несреќа во близина на американскиот град Нешвил. Малиот...
Балкан Слајдер Сцена

Северина се најде во скандал, фрлала со живи јајца кон соседите: Пејачката пријавена во полиција!

ЕСПРЕСО
Сосед од Загреб ја пријавил пејачката Северина во полиција, бидејќи наводно фрлала со јајца кон него, пренесуваат хрватските медиуми. Како што пренесува порталот 24сата.хр, соседот...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Бред Пит конечно доби заедничкото старателство над децата – Анџелина Џоли ја продолжува правната борба

V. T.
По речиси пет-годишната судска битка, Бред Пит конечно доби заедничко старателство над неговите шест деца со Анџелина Џоли, пренесува „Пејџ Сикс“. Сепак, се шпекулира дека станува...
Свет Слајдер Сцена

Се огласија организаторите на Евровизија: Дали навистина имало дрога во Зелената соба?

ЕСПРЕСО
Годинешното Евровизиско шоу ќе остане запаметено по добрата забава, уникатни песни и изведби, но и по бројните скандали. И самата победа на италијанскиот бенд „Måneskin“...
Свет Слајдер Сцена

За малку не починала: Популарната актерка го победи коронавирусот, но состојбата и била крајно сериозна!

ЕСПРЕСО
Популарната холивудска актерка Селма Хајек откри дека за малку не починала од коронавирусот и дека „доктоите ја молеле да престојува во болница бидејќи состојбата и...
Ви Препорачуваме Женски печат Слајдер Чудесни жени

ФОТО | Моника Стефановска, каратистка: Тренирањето во вакви услови е речиси невозможно, но желбата е клуч за успехот!

V. T.
Моника Стефановска е родена во 1991 година во Тетово. Дипломирала на Економскиот факултет (надворешна трговија) на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, а подоцна станува и...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО | Застрашувачки: Се појави првата фотографија од паразитот што го јаде јазикот на домаќинот

ЕСПРЕСО
Вистината е застрашувачка, но, е реална: паразит го одгризува јазикот на својот домаќин, и го зазема местото во устата каде живее цел живот. Еден таков...