6.8 C
Скопје
06:23 - 4 март, 2024

Ознака : адолф хитлер

Ви ПрепорачувамеРетроСлајдерСцена

Што пишува во психолошкиот извештај на Адолф Хитлер?

Еспресо
За време на Втората светска војна, Канцеларијата за стратешки услуги, која е претходник на денешената ЦИА, изнајмила американски психолог за да го анализира и да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдер

(Видео) Хитлер ја тепал својата сестра, а мајка им го поддржувала: Единственото интервју на Паула Волф

Еспресо
Паула Хитлер, порано позната како Паула Волф, била помладата сестра на Адолф Хитлер и последното дете на Алојз Хитлер и неговата трета сопруга Клара. Парот...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлРетро

Како нацистичката руина на Хитлер стана луксузно одмаралиште кое привлекува голем број туристи

Еспресо
Три години пред Германија да ја нападне Полска во 1939 година, Адолф Хитлер добил идјеа за изградба на најголемото туристичко одмаралиште во светот, сместено на...