14.8 C
Скопје
10:12 - 2 јуни, 2023

Категорија: Свет

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо
Принцот Хусеин и неговата свршеница Раџва Ал Саиф се венчаа во палатата Захран во Аман. Jordan’s Crown Prince Hussein ties the knot in royal wedding#CGTNAmerica...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо
На социјалните мрежи се појави нов продолжен трејлер за серијата „И баш така“, која е продолжение на „Сексот и градот“. Дејствието на трејлерот се случува...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо
Шакира не престанува да биде опсипувана со додворувачи по разделбата со Жерар Пике. Колумбиската пејачка постојано ја поврзуваат со нови славни мажи, особено откако реши...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Ема Хеминг, сопругата на Брус Вилис, во објава на социјалните мрежи рече дека штотуку завршило клиничкото испитување за изнаоѓање лек за фрототемпорална деменција, исцрпувачка болест...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

„Алек доби нов колк“: Сопругата на Болдвин откри дека актерот бил на операција

Еспресо
Американскиот актер, комичар и продуцент, Алек Болдвин, беше подложен на операција за замена на колкот.   Pogledajte ovu objavu na Instagramu.   Objavu dijeli Hilaria...
Лајфстајл Локумче Свет Слајдер Стил Сцена

(Фото) Дева Касел во суперсекси издание снима спот за Долче и Габана: Неверојатно личи на мајка ѝ Моника Белучи

Еспресо
Ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел, 18-годишната убавица Дева Касел, влезе во објективите на фотографите во Рим во понеделникот на 29 мај, кога глумеше...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Ким Катрал ќе се појави во втората сезона на „Сексот и градот“: Само во една сцена и тоа под овие строги услови

Еспресо
Ким Катрал, која ја толкуваше улогата на Саманта во Сексот и градот, ќе се појави во втората сезона на Just Like That, пренесува Variety. Актерката...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Ќерката на Брус Вилис со потресна исповед: „Бев презафатена со моите болести да го забележам тонењето на татко ми“

Еспресо
Една од трите ќерки на холивудскиот глумец Брус Вилис, Талула Вилис, се отвори за оочувањето од страна на нејзиното семејство зсо дијагнозата на деменција на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Снимката од смртта на сцена на славниот музичар се шири на социјалните мрежи: Срцев удар пред публика

Еспресо
Познатиот кубански пејач и текстописец Хуан Карлос Формел почина на 60-годишна возраст. Како што пренесува „Дејли мејл“, тој доживеал срцев удар додека бил на сцена,...
Свет Слајдер Сцена

(Фото) Која е Орла Мелиса Слоун позната како бејби ѓавол: Ги демне ѕвездите од Премиер лигата, а веќе уништи животи на неколку фудбалери

Еспресо
Инфлуенсерката на Инстаграм, ѕвезда на Орлифанс, Орла Мелиса Слоун, позната е како „бејби ѓавол“ затоа што ги следи ѕвездите од Премиер лигата. 22-годишниот модел призна...