30.8 C
Скопје
13:35 - 10 август, 2022

Категорија: Свет

Свет Слајдер Сцена

Почина писателот Дејвид Мекалоу, двократен добитник на Пулицерова награда

Еспресо
Американскиот писател, наратор, историчар и добитник на Пулицерова награда Дејвид Мекалоу почина на 89-годишна возраст. Мекалоу почина во неделата во Хингам, Масачусетс, соопшти неговиот издавач,...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) Кралицата Летиција изгледа феноменално во мини фустан од 30 евра

Еспресо
Шпанското кралско семејство традиционално август го поминува на летен одмор во Палма де Мајорка, а во неделата навечер кралицата Летиција прошета низ градот во друштво...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Малкумина знаат кој ѝ беше дедо на Оливија Њутн Џон: Тој е еден од најголемите научници во историјата

Еспресо
Нејзиниот сопруг Џон Истерлинг ја објави веста за нејзината смрт на својата Фејсбук страница. Актерката Оливија Њутн Џон почина на 73-годишна возраст. Таа се прослави...
Свет Слајдер Сцена

Логиката на Илон Маск: „Ако сакаме Бритни Гринер да биде ослободена, дали треба да ги ослободиме и оние кои биле затворени за слични злосторства во Америка?“

Еспресо
Контроверзноста на кошаркарката Бритни Гринер станува сè поголема со сè повеќе и повеќе луѓе кои интервенираат во случајот, или барем се вклучуваат во коментирањата. Во...
Свет Слајдер Сцена

Почина познатиот јапонски дизајнер Исеј Мијаки, „кројачот на ветрот“

Еспресо
Познатиот јапонски дизајнер почина на 84-годишна возраст, во петокот на 5 август, веста денеска беше објавена во јавноста од неговиот кабинет. Мијаки почина во болница...
Свет Слајдер Сцена

Ештон Качер открива: „Болеста ме остави неспособeн да гледам, слушам и да одам една година“

Еспресо
Актерот дури денес раскажа за трагедијата што ја доживеал пред околу две години: „Многу ретка форма на васкулитис ми го расипа видот, слухот, целата моја...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Рене Зелвегер отворено за стареењето: „Ни кажуваат секакви работи за да ни го продаваат своето ѓубре од производи“

Еспресо
Рене Зелвегер е синоним за одлични комедии и една од омилените холивудски русокоси. Меѓутоа, кога станува збор за изгледот и убавината, американската актерка уште во...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Состојбата на Ен Хеч се влошува: Актерката е во кома по сообраќајната несреќа

Еспресо
Актерката се здобила со оштетување на белите дробови и изгореници и е моментно на механички вентилација.  Состојбата на актерката Ен Хеч се влошила по сообраќајната...
Свет Слајдер Сцена

(Видео) Приватниот живот на Оливија Њутн-Џон: љубовта кон нејзиниот сопруг Џон и ќерката Клои која тукушто сподели „албум на сеќавања“

Еспресо
Покрај актерката за време на битката со ракот, се до последниот ден, беа продуцентот – Џон Истерлинг, кој беше сопруг на Оливија од 2008 година...
Свет Слајдер Сцена

(Фото) Бизарен гест на Канје Вест: Објави некролог за Пит Дејвидсон, фановите го нападнаа: „Засрами се!“

Еспресо
Љубовната приказна меѓу Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон траеше само девет месеци, а потоа и двајцата  „одлучија да бидат само пријатели“, како што објави инсајдер...