Ознака : сцена

Наши Фаци Слајдер Сцена

Марјана го запали Инстаграм со совршените облини во бикини, а со еден детаљ ги стави во дилема обожавателите

ЕСПРЕСО
Почна летната сезона и на социјалните мрежи можат сè почесто да се видат познатите како позираат на плажа или покрај базен.    View this post...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Васил Гарванлиев: Се плашев да кажам дека сум геј, но по сите закани решив да ја раскажам мојата приказна

ЕСПРЕСО
Македонскиот претставник на годинешното издание на Евровизија, Васил Гарванлиев воодушеви со својата изведба на песната „Here I Stand“. За жал, моќниот настап, маестралната изведба и...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ВИДЕО | Нина Јанева: Прв и последен пат грешам химна во животот, ама емоцијата е посилна од сѐ!

И.Б.Р.
За време на протестот „Правда за уставобранителите“, кој се одржа во саботата пред Собранието, а со барање за ослободување на осудените за „крвавиот четвтрок“, меѓудругите...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА | Почина актерот од Тарзан, Џо Лара: Во авионската несреќа настрадала и неговата сопруга

EСПРЕСО
58-годишнот актер Џо Лара познат по својата улога на Тарзан, и неговата 66-годишна сопруга, загинале во авионската несреќа во близина на американскиот град Нешвил. Малиот...
Свет Слајдер Сцена

Поранешната девојка на принцот Хари проговори за врската: Беше застрашувачко и непријатно

ЕСПРЕСО
Поранешната девојка на принцот Хари, Челси Дејви опиша како се чувствувала во текот на седумте години од нивната врска. Таа не можела да се справи...
Свет Слајдер Сцена

ФОТО | Победникот на Евровизија има брат кој е негова копија: Девојките лудуваат по италијанските шармери!

ЕСПРЕСО
Дамиано Давид, фронтмен и член на групата „Måneskin“, по победата на Евровизија, не престанува да го привлекува вниманието на јавноста.   View this post on...
Балкан Слајдер Сцена

Северина се најде во скандал, фрлала со живи јајца кон соседите: Пејачката пријавена во полиција!

ЕСПРЕСО
Сосед од Загреб ја пријавил пејачката Северина во полиција, бидејќи наводно фрлала со јајца кон него, пренесуваат хрватските медиуми. Како што пренесува порталот 24сата.хр, соседот...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Бред Пит конечно доби заедничкото старателство над децата – Анџелина Џоли ја продолжува правната борба

V. T.
По речиси пет-годишната судска битка, Бред Пит конечно доби заедничко старателство над неговите шест деца со Анџелина Џоли, пренесува „Пејџ Сикс“. Сепак, се шпекулира дека станува...
Балкан Слајдер Сцена

Балашевиќ влегува во српските учебници: Песните „Девојку са чардаш ногама“, „Д-мол“ и „Дрвена песна“ како дел од музичкото образование во основно училиште

ЕСПРЕСО
Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ и официјално се најде во српските учебници по музичка култура за основно училиште. Од оваа година, неговата „Дрвена песна“ се најде во...
Свет Слајдер Сцена

Се огласија организаторите на Евровизија: Дали навистина имало дрога во Зелената соба?

ЕСПРЕСО
Годинешното Евровизиско шоу ќе остане запаметено по добрата забава, уникатни песни и изведби, но и по бројните скандали. И самата победа на италијанскиот бенд „Måneskin“...