27.8 C
Скопје
16:03 - 6 јуни, 2023

Ознака : песна

Ви Препорачуваме Интервју Наши Фаци Слајдер Сцена

(Фото) Ивона Јо се расплака на промоцијата на новата песна: Сите партнери ми биле манипулативни

Милица Џаровска
За песната „Буквално“ рече дека е нејзина автобиографска, и дека е прва песна од нејзиниот нов живот. Пејачката Ивона Јо, го промовираше својот нов потенцијален...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Слушнете ја новата песна на Парни Ваљак: „Духот на Аки секогаш ќе биде присутен во нас“

Еспресо
„Ги надминавме дилемите, продолжуваме понатаму, бидејќи без свирење немаме цел. Духот на Аки секогаш ќе биде присутен во нас, а во Игор препознавме одличен човек...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(Видео) Елена Ристеска запеја за роденденот на „Поточиња“: Песна за сите мајки

Еспресо
Детскиот фестивал Поточиња ќе го прослави наскоро јубилејниот 20 роденден, а по тој повод Елена Ристеска и хорот Поточиња на публиката ѝ подарија песна полна...
Балкан Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Сцена

(Видео) Хрватски професор сними песна за сите студенти кои паднале на испити: „Ќе положам кога тогаш“ стана вирален хит

М.П
Некои успешно, а некои помалку, но за мнозинството хрватски студенти официјално заврши уште еден зимски испитен рок. По тој повод, еден од омилените професори на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Еве што му порачува Шакира на Пике: Превод на македонски на новата хит-песна

Еспресо
Излезе новата песна на Шакира реализирана во соработка со Колумбијката Карди Џи, а и двете во спотот изгледаат неверојатно убави. Песната која веќе е најавена...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Еве ја новата песна на Шакира со стрели кон Пике, таа никогаш посекси во спотот: „Се колнам дека веќе не си добредојден“

Еспресо
Самошто излезе новата песна на Шакира и нејзината колешка и сограѓанка Карол Џи. Во песната наречена „TQG“, двете Колумбијки се обраќаат на своите поранешни партнери,...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Шакира со нови стрели насочени кон Пике: „Голема сум за тебе“, еве што содржи текстот на новата песна

jasmina.kantardzieva
Се чини дека Шакира нема да ги запре песните насочени кон Пике. Гласини кружат дека колумбиската пејачка веќе има спремно нова “дис песна” за нејзиниот...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Ова е најавата на новата песна на Шакира, а „протече“ и еден стих: Дали и колку ќе го направи лом Пике со „Празна чаша“

Еспресо
Се чини невозможно, но Шакира ќе се обиде повторно. По светскиот успех на „Session 53“ на Шакира со Бизарап, сега се откриени детали за слената...
Свет Слајдер Сцена

Еве зошто Шакира ја одложи новата песна против Пике: И еве кога конечно ќе ја објави!

Еспресо
Со недели се очекуваше новата песна на Шакира против Пике, која беше најавена дека ќе излезе на неговиот (и нејзиниот роденден), вчера, на 2 февруари....
Свет Слајдер Сцена

Шакира и Пике денеска слават роденден: Подготвен е одмазничниот подарок!

Еспресо
Светски познатата пејачка, а може да се каже и танчерка, денес слави роденден! Интересен податок е дека нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на...