17.8 C
Скопје
16:47 - 20 април, 2024

Ознака : песна

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шакира најави нов албум, ама и нова љубов: „Ти се појави и ги залечи раните што ми ги остави тој…“

еспресо
Објавите на Шакира на социјалните мрежи секогаш се под лупа, особено по раскинувањето со поранешниот фудбалер Жерар Пике. Месеци откако ги полнеше насловните страници поради...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Лозано има нова песна, а спотот е снимен во Венеција: Слушнете ја „Маскенбал“ 

Еспресо
Сите кои се чуствуваат осамено и изморено без сомнеж ќе се пронајдат во најновата песна на нашата музичка ѕвезда – Влатко Лозаноски – Лозано. Живееме...
UncategorizedВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Антониа Гиговска со нова песна и секси фотосесија: „Собрав храброст и еве ја баш за мојот роденден“

Еспресо
Младата музичка ѕвезда Антониа Гиговска вчера наполни 23 години и по тој повод својата многубројна публика ја почести со нова песна, но овојпат моќна балада...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Цеца ја објави песната посветена на Џеј Рамадановски, а напишана од Марина Туцаковиќ: Многу емоции

Еспресо
Пред нешто повеќе од три години не напушти легендата на фолк музиката Џеј Рамадановски. Филмот за него беше премиерно прикажан во Србија вчера а песна...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Фановите на Пријовиќ се разочарани од новата песна: „Не ти требаат вакви тажалки, Филип не треба да ти прави песни!“

Еспресо
Александра Пријовиќ на новогодишната ноќ го изведе својот нов сингл „Последњи кабаре“, за да им се заблагодари на фановите за сите успеси постигнати со албумот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Најтажната песна на Тома Здравковиќ крие голема трагедија: Ја испеа еднаш и никогаш повеќе

Еспресо
Тома Здравковиќ во текот на својата богата кариера сакаше многу жени и пееше за многу жени. „Данка“, „Љиљана“, „Бранка“… сите тие песни станаа големи хитови...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Каролина со нова песна го освојува регионот: „Дај на сунце“ значи ‘дај му го тоа убаво лице на сонцето’

Еспресо
Каролина Гочева вчеравечер ја промовираше својата нова песна со видеоспот испеана на српски јазик, наменета за пошрокиот регион. Песната е насловена „Дај на сунце“, а...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) ДНК го „врати“ Врчак на музичката сцена, а новата песна руши рекорди: „Посреќна“ за 48 часа има  70.000 прегледи!

Еспресо
Новата песна на ДНК и Врчак стана вирална, а за неполни 48 часа песната има 70.000 прегледи! Конечно се случи тоа што многумина со нетрпение...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) На Јутјуб каналот на Балашевиќ објавена е нова верзија на култната песна за Вуковар: „Најтажната и најболната песна некогаш напишана“

Еспресо
Во петокот вечерта на официјалниот Јутјуб канал на Ѓорѓе Балашевиќ беше објавена новата верзија на песната „Човек со месечина во очи“. Токму оваа песна Балашевиќ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Битлси го претставија официјалното видео за нивната најнова песна: Режисерот Питер Џексон користел вештачка интелигенција да го „оживее“ спотот

Еспресо
Оваа песна беше прва за Битлси, кои всушност престанаа да постојат во 1970 година, по 27 години и последна песна, според Сер Пол Макартни, еден...