23.8 C
Скопје
12:30 - 10 август, 2022

Ознака : фустан

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Летиција од Шпанија во „стар“ веќе виден фустан на вечерата во чест на членките на НАТО (каде присуствуваше Пендаровски со сопругата)

Еспресо
Кралот Фелипе и кралицата Летиција од Шпанија ги пречекаа светските лидери на земјите кои се приклучуваат на НАТО во Кралската палата во Мадрид. Меѓу темите...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Легендарниот фустан на Мерилин Монро што го носеше Кардашијан е оштетен, иако Ким го носела само 3 минути на настанот, а потоа облекла реплика, еве ја вистинската приказна

Еспресо
Добрите познавачи на легендарниот фустан на Мерилин Монро кој Кардашијан го облече на Мет Гала само на неколку минути (а потоа се пресоблече во реплика),...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Сцена

(ФОТО) Елена Стефановска – „Живот со стил“ се подготвува за свадба: Како ќе изгледа водителката како невеста?

М.Р.
Вистинско уживање е да се следи профилот на нашата водителка, инфлуенсерка и продуцентка, Елена Стефановска, позната и како Елена – „Живот со стил“, по името...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Лепа Брена и Гоца Тржан се појавија во ист ден во идентични фустани: На која поубаво и прилега?

М.Р.
Пејачките Гоца Тржан и Лепа Брена денеска се појавија на два различни настани, облечени во идентични фустани. Имено, Брена на свадбата на синот Сузана Јовановиќ...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ВРТОГЛАВО: Фустанот на Мерилин Монро што го носеше КИМ КАРДАШИЈАН на Мет гала вреди 4,8 милиони долари!

Еспресо
Шеесет години по познатиот настап на Мерлин Монро во Медисон Сквер Гарденс каде му ја испеа  песната „Среќен роденден“ на претседателот Кенеди, нејзиниот легендарен фустан...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Што имаат заедничко ШАРЛИН ОД МОНАКО и ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ? ОВАА СТРАСТ!

Еспресо
Шарлин од Монако и Џенифер Лопез индиректно открија заедничка страст. Сезоната на бохо-шик фустани официјално започна. А принцезата Шарлин од Монако и Џенифер Лопез –...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) ФУСТАНОТ на ВИКТОРИЈА БЕКАМ е ГЛАВНА ТЕМА: Свекрвата го „украде“ вниманието на свадбата!

М.Р.
Никола Пелц мамеше воздишки со нејзиниот кралски изглед, но сепак фустанот на нејзината свекрва Викторија и неколку дена по свадбената прослава сè уште е тема...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО) КИМ КАРДАШИЈАН ЈА ИЗГУБИ ТИТУЛАТА ЗА НАЈУБАВ ЗАДНИК: Старлетата засенета од Јелена Розга!

М.Р.
Јелена Розга важи за една од најдобро облечените дами меѓу балканските ѕвезди, а нејзиниот елегантен, женствен стил е секогаш вистинска мамка за погледи. Пејачката ужива да...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ВИКТОРИЈА БЕКАМ го „украде“ вниманието на свадбата на Бруклин и Никол: Уникатен свилен тесен фустан – нејзина креација!

jasmina.kantardzieva
По свадбата на годината, на Бруклин Бекам и Никол Пелц, во центарот на вниманието е фустанот кој го носеше мајката на Бруклин, Викторија Бекам, за...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Оскаровскиот фустан на Ким Кардашијан крие ПОРАКА ЗА УКРАИНА: Еве што порачува!

Еспресо
За да разберете каква врска има фустанот на Ким Кардашијан со Украина, треба да се да се навратите на париските модни ревии, кога Баленсијага даде...