5.8 C
Скопје
04:50 - 4 март, 2024

Ознака : манекенка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Позната манекенка почина на третман за липосукција: „Операцијата се прекина поради масовна тромбоза“

Еспресо
29-годишната бразилска убавица Луани Андраде ја направила процедурата на липосукција од приватен лекар и анестезиолог ангажирани од нејзиното семејство, се вели во соопштението на болницата...
СлајдерСцена

Кејт Мос во проѕирен фустан и голи гради шета по улиците на Лондон ФОТО

Еспресо
Британската манекенка Кејт Мос го привлече вниманието и беше мета на критики дека претерала со изборот на фустан за една забава во Лондон. За оваа...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) По убавата ќерка на Џуд Ло „се тепаат“ славните дизајнери: Силни се гените на глумецот во женска верзија

Еспресо
Ќерката на актерот Џуд Ло и актерката Сејди Фрост, 22-годишната Ајрис, е главно лице на рекламната кампања за англискиот бренд за чевли и додатоци Џими...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Која е Антонела Рокузо, љубовта на Меси? Некогаш манекенка, а денес домаќинка која ги напуштила студиите по стоматологија поради фудбалерот

Еспресо
Поддршка во сè на славниот фудбалер му дава неговата сопруга Антонела Рокузо, која ја запознал кога имал само 5 години. Меси и Антонела се запознале...
Ви ПрепорачувамеИнтервјуСлајдер

Манекенката Ивана Димитрова искрено за анксиозноста: Беше шокантно искуство на кое најпосле морав да му погледнам в очи

Јасмина Кантарџиева Димков
Со Ивана Димитрова отворено зборуваме за предрасудите со кои се соочуваат денешните убави девојки, како и дали влијае недостатокот на самодоверба на анксиозноста, како да...
ЛокумчеНаши ФациСцена

Емилија Розман ја отвори летната сезона по танга: Манекенката ужива под јунското сонце

М.Р.
Познатата убавица постојана го привлекува вниманието на јавноста со нејзината ексцентричност, харизма, искреност, но и хуманост. Пошироката јавност ја знае по бројните модни ангажмани, а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

За Роналдо се затвори судскиот случај за силување (кое не се случило) на манекенката Кетрин Мајорга

Еспресо
Одлуката од судијата која беше донесена вчера беше очекувана и конечно може да се стави крај на обвинувањата за силување покренати против Кристијано Роналдо.  ...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА КЕТРИН ЗЕТА ЏОНС И МАЈКЛ ДАГЛАС Е ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Личи на мајка си во „млади години“, веќе е „разграбана“ од модните брендови

Еспресо
Ќерката на Кетрин Зета-Џонс и актерот Мајкл Даглас не е веќе дете, Керис Зета Даглас порасна во вистинска убавица која ги краси светските насловни страници....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СО КОГО КАТАРИНА ИВАНОВСКА УЖИВА ВО НЕДЕЛА: Чии се шарените чорапи во скутот на манекенката?

М.Р.
Нашата позната манекенка и модел, Катарина Ивановска многу малку открива за својот приватен живот, а на социјалните мрежи воглавно објавува фотографии од професионални фотосесии, патувања...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ПАПАРАЦО ФОТО) КАТАРИНА ИВАНОВКА „УЛОВЕНА“ КАКО СПИЕ ВО КИНО: Манекенката го пропушти крајот на филмот „House of Gucci“

М.Р.
Нашата позната манекенка и модел, Катарина Ивановска многу малку открива за својот приватен живот, а на социјалните мрежи воглавно објавува фотографии од професионални фотосесии, патувања...