16.8 C
Скопје
16:09 - 27 февруари, 2024

Ознака : Ханка Палдум

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Ова е тажно“: Ханка Палдум вон себе откако дознала дека „ја погребале“ на социјалните медиуми

Еспресо
Босанската пејачка Ханка Палдум (67) ја демантираше веста која кружи на Фејсбук дека починала. „Драги мои пријатели, по којзнае кој пат, ова лага напишана од...
БалканСлајдерСцена

Од Ќиро емотивно се прости и Ханка Палдум: „Уште го чувам твоето розово шалче“

Еспресо
Бројни познати личности се простија и се уште се простуваат на социјалните мрежи со Мирослав Ќиро Блажевиќ, кој ја загуби битката со ракот. Меѓу познатите,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЕЛЕНА РИСТЕСКА НАГРАДЕНА ВО ТУРЦИЈА: Заедно со Ханка Палдум и Биг Мама прогласени за најдобри претставници на својата земја во светот

Еспресо
Македонската популарна пејачка Елена Ристеска на социјалните мрежи сподели фотографии од фестивал во Истанбул, Турција, под името „Best of Rumeli“. Елена ја доби наградата „Најдобар...
БалканСлајдерСцена

Се дружеа и ја пееја „Црне косе“: Ханка Палдум откри што му кажала на Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Тенисерот Новак Ѓоковиќ треба дена беше во посета на Високо во Босна и Херцеговина и во таа прилика ја запозна пејачката Ханка Палдум. Двајцата заедно...