7.8 C
Скопје
03:39 - 20 мај, 2022

Ознака : пејачка

Свет Слајдер Сцена

ПОЧИНА кантри ПЕЈАЧКАТА Наоми Џад, по долга борба со ментална болест

М.Р.
Веста за нејзината смрт ја потврдиле ќерките Винона и Ешли Џад: „Денес доживеавме трагедија. Ја загубивме нашата убава мајка по долга борба со ментална болест“,...
Свет Слајдер Сцена

ПОЧИНА кантри ПЕЈАЧКАТА Наоми Џад, по долга борба со ментална болест

М.Р.
Веста за нејзината смрт ја потврдиле ќерките Винона и Ешли Џад: „Денес доживеавме трагедија. Ја загубивме нашата убава мајка по долга борба со ментална болест“,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА НА НАТАШA БЕКВАЛАЦ ЈА НАРЕЧЕ СВОЈАТА МАЈКА – ДЕБЕЛА: Хана ги насмеа фановите на Наташа, а пејачката се налути, па ја искара!

М.Р.
Пејачката Наташа Беквалац била снимена од нејзината ќерка Хана додека заедно го поминувале времето во семејниот дом уживајќи во семејната вечера. „Добра вечер на сите!...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ЕЛЕНА РИСТЕВСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН НА МОРЕ: 36 години и не е така лошо, нели?

М.Р.
Нашата позната пејачка Елена Ристеска денес има повод за славење. Покрај море, со интересен освежителен пијалак со вкус на кафе пејачката објави фотографија по повод...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Локумче Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЛОКУМЧЕ: Александра Ковач изгледа неверојатно иако за некој месец полни 50 години!

М.Р.
Неколку месеци пред нејзиниот педесетти роденден, пејачката и композиторка ја истакна својата витка линија. Александра објави кратко видео на социјалните мрежи на кое позира облечена...
Балкан Слајдер Сцена

ЛЕПА ЛУКИЌ НА ИНФУЗИЈА: Познатата пејачка со денови не се чувствува добро!

М.Р.
Легендарната српска пејачка на изворни, народни и новокомпонирани песни Лепа Лукиќ поради здравствени проблеми прима инфузија со денови, а за јавноста изјавила дека не се...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

„КОЛЕШКИТЕ МОЖАТ ДА МИ ПЛУКНАТ ПОД ПРОЗОР!“ Дара Бубамара искеширала 45.000 евра за разубавување!

jasmina.kantardzieva
Новиот изглед на српската пејачка Даре Бубамара не престанува да ја интригира јавноста, а многумина се прашуваат колку пари дала фолкерката за сите естетски зафати...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Руската убавица, ВИКТОРИЈА ЛОБА со СОЛЗИ во очите посака МИР: Народот треба да биде обединет, не треба да нè одделуваат!

М.Р.
Нашата позната пејачка, Викторија Лоба неодамна гостуваше во утринската емисија на телевизија Телма. Викторија Лоба важи за една од најпопуларните македонски пејачки со руско потекло. Имено,...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Свет Слајдер Сцена

ЗА РУСИЈА НЕМА ВЕЌЕ ЕВРОВИЗИЈА: Серија силни притисоци од 11 национални радиодифузери, Џамала – победничката од Украина испраќа порака од Турција

Ј.К.Д
Европска радиодифузна унија – одлучи да го суспендира статусот на членовите на конзорциумот на трите радиодифузери во Русија.  По серијата силни притисоци од 11 национални...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Локумче Слајдер Сцена

(ФОТО) СЕВЕРИНА со фотки од МАЛДИВИ ги воодушеви фановите: Каква убавица!

Еспресо
Популарната хрватска пејачка Северина замина на одмор на Малдиви и ги поздрави нејзините обожаватели на Инстаграм. Датумот 20 февруари е еден од најважните датуми за...