6.8 C
Скопје
06:10 - 4 март, 2024

Ознака : македонија

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Пoзнатиот српски фотограф Дејан Милиќевиќ во тв-емисија за прв пат проговори за непознати детали од неговиот приватен и деловен живот. Милиќевиќ се присети на својот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Температурите и понатаму значително над просекот, летото продолжува до…

Еспресо
– Нашата територија  и во следните десетина денови ќе се наоѓа под влијание на топла воздушна маса која продира од југ (северните предели на Африка), и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Караванот тргна: Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија

Еспресо
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на караванот „Македонијо во срце те носиме“. На сцената публиката ги...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски апелира на внимателност: Локално невреме, пороен дожд, силен ветер и појава на град

Еспресо
– Се очекува дестабилизирање на Атмосферата со што во Македонија се очекува и појава на локално невреме, проследено со обилен пороен дожд, силен ветер, силни...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: На Балканот во текот на есента му се закануваат нови временски непогоди и поплави

Еспресо
– Судејќи барем според моменталните анализи со кој ние располагаме, во текот на есента на балканот доаѓаат нови временски непогоди и поплави. Можни се дури...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Неделна анализа на времето од Славчо Попоски

Еспресо
Новата седмица, односно од утре (понеделник) до недела (20 август) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со убави вести: Нема повеќе екстремно високи температури за ова лето, еве од кога

Еспресо
– Продолжува стабилното, суво и претежно сончево време во Македонија, само во понеделник во попладневните часови ќе има појава на локална и краткотрајна нестабилност, проследена со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Силен ветер и голем пад на температурите, можно локално невреме

Еспресо
– Во следните часови, поради продор на многу посвежа воздушна маса од север, кај нас во Македонија се очекува пад на температурите за околу 10...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Температури до 44 степени под сенка, значително над просекот

Еспресо
– Во Македонија се до крајот на оваа, но и во текот на следната недела продолжуваат екстремно високите температури на воздухот и големиот топлотен Африкански...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Ни доаѓаат рекордни температури до 47 степени, во Грција до 50 степени (под сенка)

Еспресо
– Опасниот топлотен Африкански бран во Македонија и во регионот ќе се задржи најмалку уште дестина денови и ќе донесе уште повисоки температури на воздухот,...