4.8 C
Скопје
21:38 - 28 јануари, 2022

Категорија: Женски печат

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ФОТО) МИС СРБИЈА: Оваа убавица со бисерна насмевска и тело -„вретено“ ја понесе титулата во Шарм Ел Шеик

М.Р.
Изборот за Мис Србија 2021 година се одржа вчеравечер во Шарм Ел Шеик, а титулата ја понесе Ања Радиќ.   View this post on Instagram...
Дестинации и Дегустации Слајдер

ПЕТОК Е ! МОЖЕ ДА СЕ ПОЧЕСТИТЕ: Чоколадна торта со само 200 калории и супер брза за подготовка

М.Р.
Обично навечер скоро секогаш ни се пријадува нешто слатко и калорично, како на пример: чоколадна торта. За да не јадете и овој пат со грижа...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

СОЧНО ПИЛЕШКО НА ГРЧКИ НАЧИН: Рецепт кој стана хит на Пинтерест

Еспресо
Пилешкото може да се подготвува на бројни начини и секогаш е вкусно, сепак овој рецепт е вистински хит на Pinterest, прегледан над 600.000 пати. Пробајте...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) „ОВА ЛЕТО ЌЕ БИДЕШ МОЈ СОПРУГ“: Елена Стефановска и Бојан ја славеа љубовта, а на раката на водителката блеска прстен со пет дијаманти!

М.Р.
Вистинско уживање е да се следи профилот на нашата водителка, инфлуенсерка и продуцентка, Елена Стефановска, позната и како Елена – „Живот со стил“, по името на нејзината емисија....
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ОД КУЈНАТА НА ТЕА: Ќофтиња полнети со моцарела, обвиткани со кромид и сланина, превкусни се!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Сцена

(ВИДЕО) БОЈАНА СО НОВА БАЛАДА И СПОТ: Приказна за отсуството на емпатија во свет полн со предрасуди 

Еспресо
Секогаш доминантна и полна со изненадувања, Бојана Скендеровски повторно чекори цврсто на македонската естрада, со нова и моќна приказна трансформирана во емотивна мелодија. Видео записот...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

(ВТОР ДЕЛ) РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ: Нашата приказна е поубава од филм, јас сум навистина среќна жена покрај сопругот

Ј.К.Д
Го продолжуваме разговорот со Марија Пијанманов, Македонка во Париз, и ви откриваме детали од нејзиниот начин на живот. РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ:...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ОД КУЈНАТА НА ДАВОР: Бела мусака со пилешко и печурки

Кате Божиновска
Денес со задволство ви го презентираме рецептот на Давор Панчевски за бела мусака со пилешко и печурки. Ова е една вкусна и интересна комбинација на...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ТОСКАНСКИ ЗИМИ: Риболита или супа со стар леб кој се пренесува со генерации

Еспресо
Секое семејство од Тоскана има рецепт за оваа супа, рафиниран и пренесуван со генерации. Името значи „повторно варено“, повикувајќи се на фактот дека најчесто се...
Дестинации и Дегустации Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ТУКА СЕ ПРОДАВА БУРЕК СО МНОГУ НЕОБИЧНА СОСТОЈКА: Сте јаделе бурек со месо, со сирење, пица-бурек…, но што мислите за ОВОЈ бурек?

Еспресо
Омиленото јадење на Балканот – неговото височество бурекот може да се приготви со сирење, месо, спанаќ…, па дури и со состојки за пица, но сега...