Категорија: Секојдневие

Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Зна­че­ње­то на бо­и­те во до­мот: Црве­на­та е на до­ми­на­ци­ја и моќ, сината ги контролира негативните емоции

Еспресо
Иа­ко се­кој од нас има оми­ле­ни бои во кои ужи­ва во сво­јот дом, се­пак, прив­рза­ни­ци­те на фенг шуи има­ат по­се­бен став око­лу тоа, да­ли ток­му...
Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Будистички принципи кои целосно можат да ви го променат животот

V. T.
Застанете, вдишете, слушајте… Пред сè, слушајте го своето срце и овие 5 животни будистички принципи кои можат да ја подобрат вашата свест и да ви...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО+ВИДЕО: Кој е Хасбула Магомедов и како стана вирален хит на социјалните мрежи?

V. T.
Хасбула Магомедов или Мини Хабиб е 18 годишен блогер и „ТикТок“ ѕвезда од Русија кој во моментов е вирален хит на социјалните мрежи.   View...
Дестинации Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер Стил

ЗАМИСЛЕТЕ некој да ви забрани да носите тесни фармерки – токму тоа се случува во моментов во Северна Кореја!

ЕСПРЕСО
Иако многумина велат дека на тесните фармерки им дојде крајот, и широките „торбести“ пантолони ќе станат симболот на генерацијата З, сепак деновиве тие привлекуваат огромно...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ГАЛЕРИЈА: „Крвавата“ месечина го украси вчерашното небо во Македонија и светот

ЕСПРЕСО
Месечината, вчеравечер го воодушеви светот нудејќи спектакуларна глетка. Овојпат видовме супермесечина, затемнување на Месечината и црвена месечина одеднаш. „Крвава“ месечина, инаку позната како целосно затемнување на...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Можело и така: Богати Австријци и Германци плаќаат илјадници евра за млади мажи од Балканот да им направат деца

ЕСПРЕСО
Млад човек, под 30 години, успешен студент, мускулест, висок, физички силен – ова се само некои од атрибутите што брачни парови од Германија, Швајцарија и...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО+ВИДЕО | Ова е првата турска актерка-робот што потпиша договор за улога во филм: Запознајте ја Ајпера!

ЕСПРЕСО
Првата турска актерка-робот, Ајпера потпиша договор за улога во филм со продуцентот и сценарист Бирол Гувен. Според изјавата на „MinT Production“, Aјпера ќе глуми во...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО | Имал само 18 години, а таа 71 – штом ја здогледал се заљубил на прв поглед: Еве како живеат тие 6 години по венчавката

ЕСПРЕСО
Во 2015 година тогаш 18-годишниот Гери Хардвик бил на погреб кај својата вујна Лиси, а во тој момент неговите очи ја здогледале неговата идна сопруга Алмеда која тогаш имала 71 година и во...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ФОТО | ФАТЕНИ НА ДЕЛО! Битолчани завршија на ѕидот на срамот бидејќи сред бел ден крадат љубичици!

ЕСПРЕСО
Вирален хит на Ѕидот на срамот на интернет платформите денес станаа неколку битолчани. Како што тврдат твитерџиите, тие сред бел ден крадат љубичици! Не се...