6.8 C
Скопје
19:00 - 6 декември, 2023

Категорија: Секојдневие

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Лице на ангел, тело на маж: Владислава е и убавица и ѕвер во една жена

Еспресо
Владислава Галаган е исклучително популарна на социјалните мрежи, а само на Инстаграм ја следат над 1,7 милиони луѓе.   View this post on Instagram  ...
БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтилСцена

Кога да поставите новогодишна елка за да привлечете љубов и богатство: Пет добри датуми

Еспресо
Веќе на крајот на ноември и почетокот на декември започнува „новогодишниот маратон“ – се купуваат подароци за најблиските, се украсуваат домовите и дворовите, се китат...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Оваа жена има 26 новогодишни елки во својот дом: Ѝ требаат три месеци да ги украси

Еспресо
За Мел, Божиќ е повеќе од празник – тоа е страст што ја инспирира секоја година почнувајќи од 1 септември, да го претвора својот дом...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Го славиме светиот апостол Матеј: Се верува дека денес мора да ги вратите долговите и да ги кажете следните зборови

Еспресо
Православните христијани денес го слават светиот апостол Матеј. Се смета дека на овој ден треба да се платат сите заостанати долгови и даноци. Матеј, се...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) „Поминав седум дена жив закопан“, во ковчег под земја: Јутјубер спроведе морничав експеримент за да собере „лајкови“

Еспресо
Најпопуларниот јутјубер на денешницата Џејмс Стивен Доналдсон, познат како Mr Beast (господин Ѕвер), направи морничав експеримент поминувајќи седум дена закопан во гроб, секако под земја....
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(Фото) Ѓоковиќ се огласи по повод Свети Архангел Михаил: Икона, славски колач и „слава му на Бога“

Еспресо
Новак Ѓоковиќ на негов својствен начин се огласи по повод една од најславените слави меѓу православните христијани, Свети Архангел Михаил. По тој повод најдобриот тенисер...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што мислел Никола Тесла за смртта: „Запомнете: ниту еден човек кој некогаш постоел, не умрел“

Еспресо
Човекот се обидува да најде одговор на прашањето што доаѓа по смртта уште од почетокот на цивилизацијата. Но, можеби одговорот лежи во цитатот на брилијантниот...
АстроВи ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдерХороскоп

Српски астролог предвидува: Во 2023 нè очекува нова пандемија, ќе се користи нуклеарно оружје, светот што го знаеме ќе исчезне!

Еспресо
Не очекува нова пандемија, нова болест, потоа многу е можен напад на Израел на Иран. Оваа денешна војна е мало бебе за таа војна. Ќе...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Доктор открива што луѓето чувствуваат во моментот кога умираат: Во првите десет секунди го губиме чувството за себе

Еспресо
Лекарите открија што се случува во последните моменти од животот на една личност. Феноменот на смртта ги интригира научниците со векови, а што се случува...
АстроВи ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдерХороскоп

Од терористички напади во Европа до заговор за атентат на Путин: Што предвидела Баба Ванѓа за 2024 година

Еспресо
Се веруваше дека Ванѓа, позната како „Балкански Нострадамус“, има необична способност да ја предвидува иднината. Жената почина пред 26 години на 84-годишна возраст, но многу...