28.8 C
Скопје
00:39 - 5 јули, 2022

Ознака : зима

Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Снег и ветер над 80 км/час, проверете кога!

Еспресо
– Како што најавивме до самиот крај од оваа, како и во почетокот од следната недела, под влијание на циклонска активност и на влажен воздушен...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) АНА ПЕТРОСКА: Крушево е денес како од бајка, со многу снег и неодоливи пејсажи!

Ј.К.Д
Во Крушево зимата сè уште трае, со 70 сантиметри снег и неодоливи пејзажи, ни јавува фотографката Ана Петроска и за еспресо.мк испраќа преубави тукуштонаправени фотографии....
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) БАРАТЕ ВИКЕНД ДЕСТИНАЦИЈА? Берово како „мала Швајцарија“, зимска бајка која вреди да биде раскажана

Наташа Мустафа
Берово деновиве е вистинска зимска бајка. Замрзнатото езеро и снегот само ја надополнуваат зимската идила. Сместено во источниот дел на Македонија во подножјето на Малешевските...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Доаѓа пролет среде зима! 15 степени ќе имаме, проверете кога…

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а во вечерните часови повремено на некои...
Ви Препорачуваме Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Пролетта се враќа среде зима, проверете од кога до кога!

Ј.К.Д
– Утре ќе се задржи сончево време со умерена локална облачност, додека повеќе облачност ќе има во западните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТО) ИТАЛИЈАНСКО СРЕДНОВЕКОВНО ГРАТЧЕ СО НАЈГОЛЕМА ЕЛКА ВО СВЕТОТ: Зимска божиќна бајка која мора барем еднаш да се доживее

Ј.К.Д
Елката во италијанското средновековно ридско гратче Губио, во регионот на Умбрија, во централна Италија, и годинава привлече бројни туристи особено што токму оваа година повторно...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ПРЕТСТОЈНАТА ЗИМА: Снежна, дождлива или сепак, сончева празнична сезона?

Метео прогнозер - Славчо Попоски
Според најновите анализи со кој располагаме со помош на најнпрецизните метеоролошки модели, претстојната зима во Македонија во поглед на температурите ќе биде просечна, што значи...
Лајфстајл Слајдер Стил

НЕ СУШЕТЕ МОКРИ ЧЕВЛИ НА РАДИЈАТОР: Еве зошто тоа не е добра идеја

И. Т.
Без разлика дали по долга прошетка во паркот или на враќање од работа, чевлите во есен и зима прилично брзо се навлажнуваат. За да ги...
Здрави навики Здравје Слајдер

ЕДЕН ВИТАМИН, НЕОПХОДЕН ВО ЗИМСКИОТ ПЕРИОД: Постарите лица, бремените жени, децата и веганите треба задолжително да го користат

М.Р.
Витаминот Д стана популарен за време на пандемијата како еден од големата листа на задолжително додатци во исхраната, но неговата основна намена не треба да...
Дестинации и Дегустации Лајфстајл Слајдер

ФОТО: Како украдени од бајките – Величествени дворци кои треба да ги посетите оваа зима

Еспресо
Туристичките посети на дворците во Германија се актуелни во секое годишно време, а последните години посетата на овие најубави дворци во Европа е многу популарна...