7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : совети

Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО) Снегулки од хартија – Научете ги децата да го направат најубавиот новогодишен украс!

Еспресо
Сѐ што ви е потребно е чиста, бела хартија и ножички… Се сеќавате на оној период кога си игравме со родителите и правевме снегулки од...
Ви препорачуваме на СП Здравје Лајфстајл Слајдер Стил

(ФОТО) КОРИСНИ СОВЕТИ ОД ФРИЗЕРСКИ САЛОН: Ивана Кузмановска Момироска нè учи како до густа, долга и сјајна коса

Еспресо
На социјалните мрежи можете да најдете најразлични совети и трикови за нега на коса, но многу е посигурно кога советите доаѓаат од врвни професионалци.  А...
Здрави навики Здравје Слајдер

НАРОДЕН ЛЕК: Кокосовото масло штити од штетни орални бактерии и расипување на забите

И. Т.
Кокосовото масло може да биде вредно за нашата орална хигиена и здравје. Миењето на устата со кокосово масло е природен народен лек кој потекнува од...
Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ЕКСПЕРТИТЕ НАВЕДУВААТ: Неколку начини за подобрување на расположението и благодарноста!

Ирена Трајкова
Се ближат празниците, времето од годината резервирано за семејство и заедништво. Истовремено сите брзаме и сме под константен стрес, па затоа е препорачливо да се...
Здравје Истражувања Слајдер

ГИ ЛЕКУВАЛА АНЏЕЛИНА ЏОЛИ И ШЕРИЛ КРОУ: Д-р Фанк и нејзините совети во борбата против ракот

И. Т.
Минатиот месец беше месец за подигање на свеста за ракот на дојката, па заедницата „Forks Over Knives“ одржа вебинар каде зборуваше и светски познатиот хирург...
Здрави навики Здравје Слајдер

НАМИРНИЦИ ЗА ДОБРА КОЖА: Мени што би го избрала кожата

Еспресо
Во денешно време вложуваме многу време и пари на надворешна нега на нашите лица. Но, колку внимание посветувате на храната што ја негува вашата кожа...
Интима Лајфстајл Слајдер

СЕКСУАЛЕН БОН-ТОН: Како треба да се однесувате во интимни ситуации

Еспресо
Британската секс експертка Трејси Кокс со јавноста го сподели својот универзален водич, кој може да се окарактеризира и како еден вид „сексуален бон-тон“ – кој...
Интима Лајфстајл Слајдер

КАКО ДА НАПРАВИТЕ ЕРОТСКА МАСАЖА: Целосен водич

Еспресо
Поголемиот дел од нашата секојдневна комуникација е невербална и говорот на телото игра огромна улога во тоа како комуницираме и ги разбираме другите луѓе. Затоа...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ЖИВЕЕТЕ ВО СТАН ОД 40м2? Дуплирајте го комфорот со советите на еден њујоршки архитект

М.Р.
По официјалната дозвола за изградба на станови помали од 37 квадратни метри во Њујорк, американците го прифатиле фактот дека таквиот простор за живеење може да...
Интима Лајфстајл Слајдер

4 СОВЕТИ: Како да излезете од сексуална комфорт зона

Еспресо
Ако сме влезени во рутина или само љубопитни не е ни чудо што сакаме да ја зголемиме авантурата во спалната соба. Можеби е време да...