Ознака : синдром

Секојдневие

Оваа тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Еспресо
Откако нејзините фотографии овој месец се појавија во „Vogue Italia“, Ели позираше и за „Gucci“, па така таа стана нивниот прв модел со Даунов синдром....
Здравје

Тивките симптоми на СИНДРОМОТ кој е една од најчестите причини за неплодност

Igor
Синдромот на полицистични јајници е многу комплексна појава која не се манифестира кај секоја жена на ист начин. Се работи за хормонско нарушување во репродуктивниот...