25.8 C
Скопје
18:30 - 25 јуни, 2024

Ознака : коса

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ријана покажа како навистина изгледа нејзината коса: Многу ќе се изненадите!

еспресо
Американската пејачка Ријана ја покажа вистинската коса. За ова пишува Дејли Мејл. Мајката на две деца била забележана како се шета сама во Њујорк. Актерката...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Која е тајната на косата на Трамп: Бојадисување на негов начин, лекови и трансплатација

Еспресо
Косата на Доналд Трамп беше тема на разговор по неговото неодамнешно појавување на суд, а упатените ја објаснија промената на бојата во седа поради фактот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Тијана Дапчевиќ смени имиџ: Престанав да се фарбам, многу си ги сакам седите влакна

Милица Џаровска
Тијана Дапчевиќ е една од оние жени кои отсекогаш сакале природен изглед. Со години, таа е препознаталива по нејзината кратка, руса коса. Сега, нашата пејачка...
СветСлајдерСцена

(Фото) Момент од настапот на Тејлор Свифт стана хит: „Дефинитивно летаат искри“

М.П
Додека таа го пееше својот сингл „I Knew You Were Trouble“ во саботата на стадионот Стејт Фарм во Аризона, прамени од косата на Свифт се...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Тони Цетински ја покажа новата коса на хрватска Евровизија: „Долго време сакав да одам на трансплантација на коса…“

Еспресо
Тои Цетински има коса. Додека се собираа гласовите на публиката и стручното жири на фестивалот Дора (хрватски Евросонг), Тони Цетински пееше микс од неговите песни....
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Бред Пит повторно е „срцекршач“: „Само сакам да знам како ги постигна овие совршени сончеви одблесоци“

Еспресо
Еден од најважните моменти на завчерашните Златни глобуси беше новиот изглед на Бред Пит, кој се појави со кратка фризура, иако актерот во последно време...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) 78-годишниот Мајкл Даглас ги изненади обожавателите со нов чуден имиџ

jasmina.kantardzieva
Мајкл Даглас ја обои косата црвено, што предизвика збунетост кај обожавателите. Фотографијата актерот ја сподели на своите социјални мрежи.   View this post on Instagram...
ЗдравјеСлајдер

Ако имате проблем со опаѓањето на косата, овие намирници ќе ви помогнат

Еспресо
Губењето на косата денес е проблем на милиони мажи и жени. И колку и да е често, тоа е несомнено стресно искуство за луѓето од...
СветСлајдерСцена

Кристијано Роналдо отвора клиника за трансплантација на коса во Италија

Еспресо
Најследениот фудбалер и инфлуенсер на Инстаграм, со 464 милиони следбеници, пристигнува во Милано, Италија, за да ја отвори првата клиника за трансплантација на коса. Групацијата...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

(ВИДЕО) Тони Цетински покажа како изгледа по трансплантацијата на коса: Пејачот е видно подмладен

М.Р.
Хрватскиот пејач Тони Цетински пред половина година ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи кога се огласи од приватна клиника за естетска хирургија. Имено, пејачот,...