24.8 C
Скопје
14:30 - 13 август, 2022

Ознака : ријана

Свет Слајдер Сцена

Ријана: еве го богатството на најмладата самосоздадена милијардерка во Америка

Еспресо
Пејачката и претприемач е првата милијардерка во земјата која изградила сопствено богатство. Ријана е официјално најмладата милијардерка во Америка која го изградила своето богатство од...
Свет Слајдер Сцена

А$АП Роки за родителството со Ријана: ќе израснеме „кул дете со кул родители“, „дете со отворен ум“

Еспресо
Раперот се надева дека ќе „одгледа дете со отворен ум“, „Посакувам да биде кул дете со кул родители“, вели тој во интервјуто за британското списание...
Свет Сцена

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка

Еспресо
Вистинското име ѝ е Робин Ријана Фенти (32), родена на 20.02.1988, а денес е една од најпознатите и највлијателните жени во музичкиот свет. Но, патот...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Колку „тежи“ бебето на Ријана? Не во килограми туку во нето-вредност

Еспресо
На 13 мај, поп ѕвездата Ријана и нејзиното момче A$AP Роки станаа родители на момче. Ова е прво дете на Ријана, па многумина се прашуваат...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

(ФОТО) По веста дека се породила, Ријана доби честитки од поранешниот партнер: Крис Браун со честитка за раѓањето на нејзиното бебе

М.Р.
По веста дека се породила, Ријана доби честитки од поранешниот партнер кого обожавателите на пејачката го презираат. Поранешното момче на убавицата од Барбадос, Крис Браун,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) „Твитер гори“, се породи Ријана: Пејачката го испразнила целиот кат во болницата за да биде сама со нејзините доктори

М.Р.
На социјалните мрежи се шири веста дека пејачката Ријана се породила и родила момче. Имено, една личност на „Твитер“ напишала дека Ријана се породила во...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер Стил

ХИТ БОЈА на сезоната: Инспирирајте се од портокаловите модни изданија на познатите дами

Еспресо
Доколку досега сте ја избегнувале портокаловата, оваа сончева боја се враќа во полн сјај, а доволно е само едно парче за да имате шик и...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) РИЈАНА И AСАП РОКИ СЛАВАТ „baby shower“: Таа во секси издание, тој во тренерки, ама среќни и весели!

Еспресо
Ријана и AСАП Роки повторно во центарот на вниманието. По апсењето на раперот, папараците го уловија парот како уживаат заедно. Минатата среда AСАП Роки ненадејно...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Се спаси со „солена“ кауција! Проблемите со законот на ASAP РОКИ: Oд аеродромот во Стокхолм до аеродромот во Лос Анџелес

Еспресо
Од 2019 до 2022 година, еве ја хроника на правните проблеми на раперот АСАП Роки, момчето на Ријана и иден татко на нејзиното прво дете....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

БАНДИТСКИОТ ЖИВОТ НА АСАП РОКИ: Татко му бил уапсен поради дилање дрога, брат му го убиле, а на раперот затворите му се добро познати!

Еспресо
На раперот АСАП Роки, момчето на Ријана со кого пејачката очекува дете, лисиците и затворите не му се непознати. Не му се непознати ни пукањата...