5.8 C
Скопје
05:27 - 4 март, 2024

Ознака : деца

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Веќе не е сам дома: Меколи Калкин за прв пат ги покажа двете деца, пред ѕвездата на Булеварот на славните

Еспресо
Актерот призна дека сега е навистина среќен и има цел во животот. 43-годишниот американски актер Меколи Калкин, кој стана познат ширум светот како дете откако...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова се децата на Жарко Лаушевиќ: Се бават со уметнички професии, живеат во Њујорк

Еспресо
Актерот Жарко Лаушевиќ почина на 63-годишна возраст, а зад себе остави три деца и сопругата Анита. Жарко Лаушевиќ е татко на три деца. Асја ја...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Новак Ѓоковиќ во Црна Гора ги крсти децата: Богослужбата во манастирот Острог ја вршеше Патријархот Порфирије

Еспресо
Новак Ѓоковиќ се подготвува за решавачките битки во Дејвис купот оваа сезона, во кој српската репрезентација во четврт-финалето ќе ги одмери силите со Велика Британија,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Арнолд Шварценегер за строгоста кон своите деца: „Не го намести креветот, му го фрлив душекот низ прозор“

Еспресо
Во емисијата на Џими Кимел во живо, во која глумецот гостуваше за да ја промовира својата нова книга, Шварценегер отворено зборуваше и за својот строг однос...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џорџ и Амал Клуни открија дел од домашната атмосфера: „Нашите деца слушаат хеви метал“

Еспресо
Во едно ретко интервју, јавноста доби увид во секојдневието на познатиот актер Џорџ Клуни (62) и неговата сопруга Амал Клуни (45), во кое парот отворено...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Јапонските родители имаат посебен пристап на воспитување што прилично се разликува од остатокот на светот. Бројни досегашни истражувања, како и најновата студија, покажаа дека децата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ријана во топ форма позира со двете деца: Прва семејна фотосесија по раѓањето на синот

Еспресо
Риот Роуз е роден на 1 август, а пејачката не го откриваше името и полот на новороденчето еден месец. Во вторникот, Ријана за прв пат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Случајот против Мајкл Џексон за злоупотреба на деца се враќа во судница: Еве ги деталите

Еспресо
Тужбите против Мајкл Џексон за сексуална злоупотреба на деца, поднесени од Вејд Робсон (40) и Џејмс Сејфчак (45), би можеле повторно да бидат отворени против...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џорџина Родригез ги покажа децата на Роналдо: „Бебето Бела веќе шета со браќата и сестрите“

Еспресо
29-годишната шпанска моделка Џорџина Родригез ги покажа децата на Кристијано Роналдо. Џорџина на социјалните мрежи сподели семејни фотографии, а тие имаат можност да ги видат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тори Спелинг го откри животот во приколка на четири тркала: „Додека се имаме еден со друг“

Еспресо
Глумицата Тори Спелинг неодамна ги наполни порталите и забавните рубрики на весниците поради нејзините финансиски проблеми што очигледно ја принудија да се пресели во приколка...