17.8 C
Скопје
14:39 - 20 април, 2024

Ознака : сопруг

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Осум години помлад: Овој Србин е вториот сопруг на Ведрана Рудан

еспресо
Познатата хрватска писателка Ведрана Рудан е позната по својот остар јазик и отворените размислувања на различни теми. Иако редовно зборува и пишува за својот живот,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Гоца Тржан со емотивна порака до 14 години помладиот сопруг: „Љубовта е слобода, не е жртва“

Еспресо
Пејачката Гоца Тржан 11 години ужива во хармонична љубов со сопругот Раша Новаковиќ со кој стапи во врска по разводот со Иван Маринковиќ. Нивниот брак...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Линда Евангелиста проговори за насилството од поранешниот сопруг: „Бев подготвена да дадам сè за да добијам слобода“

Еспресо
Супермоделот Линда Евангелиста го обвини својот поранешен сопруг, шеф на агенцијата Елит Модел Менаџмент, Џералд Мари за насилство и малтретирање. Таа го изјави ова во...
СветСлајдерСцена

Софија Вергара реши чивавата да му ја остави на поранешниот сопруг: „Тоа куче и онака ме мрази“

Еспресо
Актерката Софија Вергара (51) неодамна откри дека се разведува од колегата Џо Манганиело (46), а најголемото прашање на нивниот развод беше кој ќе го добие...
БалканСлајдерСцена

Поранешниот сопруг на Дара Бубамара открива: „Се венчавме зашто остана бремена“

Еспресо
Дара Бубамара е препознатлива по својата енергија и темперамент, секако и по големите гради (кои постојано ги зголемува), а нејзиниот љубовен живот ја заинтригира јавноста...
СветСлајдерСцена

Екс сопругот на Бритни Спирс се негира себеси, новинарот тврди: „На насловната заврши само еден процент од скандалите што ги снимив“

Еспресо
Бритни Спирс повторно се најде на насловните страници поради гласините дека конзумирала опасна дрога „кристал мет“. Веста ја споделил нејзиниот поранешен сопруг Кевин Федерлајн под...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Која е Камил Етјен, девојката која имала афера со сопругот на Натали Портман: Една од највлијателните млади жени во Франција

Еспресо
Во британските медиуми се појавија тврдења дека Бенџамин Милепид, сопругот на британската глумица Натали Портман, имал афера со значително помлада жена.   View this post...
СветСлајдерСцена

Тина Тарнер размислувала за евтаназија, нејзиниот сопруг ѝ понудил спас: „Не сакам ниедна друга“

Еспресо
Музичката дива ја заврши својата полувековна кариера во 2009 година, по четири години се омажи во Швајцарија со својот долгогодишен партнер Ервин Бах, а потоа...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ го пријавила вереникот за семејно насилство: Вербален конфликт, навреди и интервенција на полиција

Еспресо
Актерката Јована Балашевиќ (42), ќерка на починатиот музичар Ѓорѓе Балашевиќ, минатата сабота го пријавила својот вереник Александар Јовановиќ за семејно насилство. Како што дознава српски...
СветСлајдерСцена

(Фото) Како денес изгледа екс-сопругот на Сања Маринковиќ: Со години бега од камери и фотообјективи

Еспресо
Александар Ухрин својата кариера ја изгради на телевизија, работејќи како уредник и продуцент, а јавноста го знаеше и како сопруг на убавата водителка Сања Маринковиќ....