20.8 C
Скопје
04:33 - 15 јули, 2024

Ознака : накит

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џорџина Родригез го извади целиот луксуз на виделина: Јахта, накит, чанти, чевли…за „плакнење очи“

Еспресо
Девојката на Кристијано Роналдо продолжува да споделува фотографии од нивниот долг летен одмор. На нејзиниот Инстаграм профил сега се објавени нови фотографии од манекенката и...
АстроСлајдерХороскоп

Насочете ја моќта на Универзумот кон себе: Каков накит ќе ви донесе среќа и магнетска привлечност според вашиот хороскопски знак?

Еспресо
Секој од нас се обидува да привлече позитивна енергија и добра волја на повисоките сили кон својата судбина. Еден од вообичаените начини да го направите...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Тејлор Свифт блесна на Греми со накит „тежок“ 3 милиони долари: сафири, параиби и дијаманти…

Еспресо
Пејачката Тејлор Свифт носеше накит вреден околу 3 милиони долари за нејзиното појавување на 65-тото доделување на Греми наградите во Лос Анџелес, пишува Дејли Мејл....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) Зошто КЕЈТ МИДЛТОН се појави во накит од кралицата? ОВА Е СИМБОЛИКАТА, ништо не е случајно!

Еспресо
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон продолжуваат со турнеја на Карибите, прва организирана по повеќе од две години коронакриза, а по повод платинестиот јубилеј на кралицата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ЗАНАЕТЧИКА: Охридскиот сунѓер инспирација на Данче Наумоска за накит од бакар

Ј.К.Д
Данче Наумоска е занаетчика која изработува бакар. Почетоците на нејзината професија датираат речиси пред 20 години кога љубовта кон создавањето на бакарни производи ја пренесол...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) БИТОЛЧАНКАТА НАДИЦА СОЗДАВА УМЕТНОСТ ШТО СЕ НОСИ: Дизајн за жени со единствен стил, хендмејд производи различни од масовната продукција

Еспресо
Креативката од Битола Надица Бицева -Димитровски создава парчиња накит дизајнирани под нејзиниот бренд Kreacija Jewelry, спој на уметничко творештво и култура. Модата отсекогаш била пасија на...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО СТОРИЈА) ЛИНА АНТОСКА ГИ ОВЕКОВЕЧУВА ЦВЕЌИЊАТА И ПРИРОДАТА: Отсекогаш ми фалел цветниот пејсаж откако ќе намине студот

Ј.К.Д
Дизајнерка и уметница, прилепчанката Лина Антоска, студентка на факултетот за Ликовни уметности во Скопје, ни носи сосема поинаков пристап кон накитот, предметите, сликите и  украсите,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(РАЗГОВОР+ФОТО) ПАРЧЕ УМЕТНОСТ КОЕ СЕ ОДЗИВА НА ЗБОРОТ НАКИТ: Украсете го телото и духот со Котев Ксенија

М.Р.
Колку емоции се потребни за да се изработи едно парче накит? Само еден дизајнер го знае тоа. Дизајнерката Ксенија Котев освоена од сивилото на среброто...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БИЖУТЕРИЈА ИЛИ ЗЛАТО: Како да го одржувате позлатениот накит

Еспресо
Позлатен накит е одличен начин да постигнете полуксузен изглед без да потрошите премногу пари. Меѓутоа, еден од недостатоците на позлатениот накит е тоа што овие...
СветСлајдерСцена

КАКО МИРИСАЛА ЛЕЈДИ ДИ: Еден од нејзините омилени парфеми носела Меган на првиот состанок со Хари

Еспресо
И покрај тоа што поминаа 24 години од нејзината смрт, принцезата Дијана сè уште е главна вест во сите светски медиуми. Секоја година на годишнината...