Ознака : милано

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кралиците на модната империја донираа сретства за болницата во Милано! (ФОТО)

Еспресо
Креативната директорка на модната куќа Версаче, 67-годишната Донатела Версаче и нејзината 33-годишна ќерка Алегра донираа голема сума на пари на секторот за интензивна нега во...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Една од најубавите жени на планетата позираше топлес, а кога ќе ја видите мокра покрај огледало… (ФОТО)

Васко Спасоски
Манекенката Бела Хадид (23) позираше топлес откако направи третман за подобрување на имуниот сисстем во Париз. Бела Хадид објави две впечатливи фотографии на својот Инстаграм,...
Uncategorized

Проблеми со летот: Познатата српска блогерка Зоранах се снимала во авион додека патниците „умирале“ од страв (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпознатата српска блогерка Зорана Јовановиќ или на Инстаграм позната како Зоранах (29) со јавноста сподели информација дека доживеала непријатност на летот за Италија. Имено, како...
Секојдневие

Милано гореше од БРУТАЛНИ ФУСТАНИ, а тие две не се срамеа да покажат дека не носат долна облека (ГАЛЕРИЈА)

Igor
Во тек е една од најпрестижните Модни недели, онаа во Милано, а синоќа на гала-настанот продефилираа некои од најубавите и највлијателните дами во светот на...
Лајфстајл Сцена

Драстичен „рез“ на Моника Белучи: Кратка фризура за која само малку жени се одлучуваат (ФОТО)

Igor
Италијанската дива Моника Белучи беше една од гостите на ревијата на модната куќа „Долче и Габана“ која беше прикажана на Модната недела во Милано. Нејзиниот...