Tag : донација

Македонија Слајдер

Се огласи скопјанката Менче, откако ѕвездата на Интер донираше 3.000 евра за нејзината операција! (ФОТО)

Васко Спасоски
Доказ дека во светот постојат луѓе во вистинска смисла на зборот е тоа што ѕвездата на италијанскиот калчолигаш Интер, Хрватот Марсело Брозовиќ вчера експресно донираше...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Бијонсе донира 6 милиони долари за организациите кои се занимаваат со ментално здравје за време на коронавирусот

Еспресо
Американската пејачка Бијонсе вчера најави дека ќе донира 6 милиони долари за поддршка на организациите кои се често заборавени за време на коронавирусот, а тоа...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Гвинет Палтроу продава фустан стар 20 години, а целиот приход ќе го донира во борбата против коронавирусот (ФОТО)

Еспресо
Актерката Гвинет Палтроу (47) одлучи да им помогне на научниците во потрагата по вакцина против коронавирусот, кој со месеци наназад ја тероризира целата планета. За...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо
Холивудските ѕвезди Роберт Де Ниро (76) и Леонарди Дикаприо (45) го промовираат предизвикот наречен „All In Challenge“, а се повеќе познати личности се преклузуваат во...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Беше голем како фудбалер, а уште поголем како човек: Дејвид Бекам изненади старец болен од карцином! (ВИДЕО)

Еспресо
Дејвид Робертс (70) бил изненаден кога го видел славниот фудбалер Дејвид Бекам во својата градина во понеделникот по католичкиот Велигден со торба полна со продукти. Тој откри дека...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ед Ширан донирал повеќе од еден милион фунти за своите сограѓани за борба против коронавирусот

Еспресо
Ед Ширан живее во англиското гратче Суфолк и сакал да направи нешто за да им помогне на сограѓаните во борбата со коронавирусот. Донирал повеќе од...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Хуманост на дело: Опра Винфри донира 10 милиони долари во борбата со коронавирусот

Еспресо
Познатата водителка Опра Винфри стана дел од славните личности кои се дел од борбата против коронавирусот, со тоа што таа објави на социјалните мрежи дека...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Сите ја критикува поради донацијата, но еве на што размислува Ким Кардашијан! (ФОТО)

Еспресо
Пред неколку дена, американската јавност ја осуди ријалити-ѕвездата дека сака да заработи додека трае пандемијата од коронавирусот, но таа се искупи со вредна донација. Сега...
Ви Препорачуваме

Џорџо Армани има големо срце: Донираше 1.4 милиони долари, но погледнете што направи дополнително во борбата против коронавирусот!

Васко Спасоски
Славниот моден дизајнер Џорџо Армани реши додатно да и помогне на Италија во борбата против коронавирусот. Имено, тој донел одлука сите негови фабрики на компанијата...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Шварценегер донираше 3 милиони за децата на кои им е скратен оброкот поради коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо
Американскиот актер Арнолд Шварценегер (72) во соработка со друштвената платформа „TikTok“ донираше 3 милиони долари за децата на кои им е скратен оброкот откако се...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian