10.8 C
Скопје
10:15 - 10 декември, 2022

Ознака : македонија

Еспресо Слајдер

Попоски предупредува на чудовишен циклон што ќе „удри“ на Македонија: Силно невреме, многу дожд, разурнувачки ветер, еве кога да внимавате!

Еспресо
– Може слободно да се каже дека за време на викендот, како и во почетокот од следната седмица регионот и Македонија ќе ги зафати “ЧУДОВИШТЕ...
Ви Препорачуваме Еспресо Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Попоски: Кратко стабилизирање на времето, па пак дождови, еве кога

Еспресо
– Денес се уште ќе има повремени локални врнежи од дожд а на планините над 1500 м.н.в ( особено во западните предели) ќе има повремени...
Ви Препорачуваме Еспресо Секојдневие Слајдер

Попоски најавува: Доаѓа снег и на помала надморска височина, пад на температурите! Еве кога

Еспресо
– Продолжува МНОГУ променливото и ПОСТУДЕНО време во Македонија, како што доликува за овој период од годината. Денес и утре сеуште ќе има повремени локални врнежи од дожд а...
Ви Препорачуваме Еспресо Секојдневие Слајдер

Попоски предупредува на НЕВРЕМЕ, поројни врнежи и силен ветер (65 км/ч)

Еспресо
– Во следните часови и во текот на претстојната ноќ територијата на Македонија ќе биде под влијание на ГОЛЕМ ВЛАЖЕН воздушен бран од Медитеранот. Насекаде ќе...
Секојдневие

Попоски предупредува на ИЗРАЗЕНА ЦИКЛОНСКА активност, следува серија дождови и можни поплави! Еве кога

Еспресо
– Територијата на Македонија уште во следните часови, како и во следните денови ќе се наоѓа под влијание на ИЗРАЗЕНА ЦИКЛОНСКА активност од запад и...
Ви Препорачуваме Еспресо Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски: Интензивни врнежи и многу променливо време, еве кога

Еспресо
– Следува период на МНОГУ променливо време. Поточно овие денови нашата територија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од запад кој ќе...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски најавува натпросечни температури, пролет среде есен, еве кога!

Еспресо
Метеопрогнозерот Славчо Попоски прогнозира какво време ќе имаме. – Пролетното есенско време во Македонија продолжува и понатаму. Но сепак во следниот период нашата територија ќе...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски: Ќе паѓа снег, па повторно убаво време, еве кога!

Еспресо
– До овој петок времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и сончево. Сепак во петок полека облачноста ќе се зголемува, додека во петок...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

САД ќе доделат 16 милиони долари за поддршка на медиумите во Западен Балкан, вклучително и за Македонија

Еспресо
УСАИД ќе формира Фонд за иновации во медиумите на Западен Балкан. Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) има намера да формира фонд за поддршка на...
Ви Препорачуваме Еспресо Интервју Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Место каде што ѕвездите „отвораат душа“: „Ништо лично“ со Антонио Димитриевски

Антонио Димитриевски
Некогаш млад, надежен фудбалер кој кариерата ја завршил пред и да ја почне заради тешка повреда, а потоа модел и ТВ водител и сега пејач...