4.8 C
Скопје
23:12 - 18 април, 2024

Ознака : ѕвезде гранда

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Цеца стана поради неа во „Ѕвездите на Гранд“: „Дојди да те бакнам!“, животната приказна на Ивана е тажна

еспресо
Пејачката Ивана Дулиќ од Суботица има трогателна животна приказна, Цеца се разнежни и веднаш стана да ја гушне во „Ѕвездите на Гранд“! Ивана Дулиќ е...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кеба ги откри новите промени во „Ѕвездите на Гранд“: „Ќе бидам уште во оваа емисија“

еспресо
Драган Којиќ – Кеба ги откри новите промени во Ѕвездите на Гранд. Инаку, тој моментно е член на жирито во популарната емисија на местото на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Еве колкава ќе биде платата на новата водителка на „Ѕвездите на Гранд“: Саша Поповиќ го одврза ќесето

еспресо
Српската екипа на „Папарацо лова“ ја сними новата водителка на Ѕвездите на Гранд, Ана Севиќ, непосредно пред снимањето на нејзината прва емисија, а тоа утро...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) На Славица Ангелова срцето ѝ го освоил колега од „Ѕвезде Гранда“: Ова е момчето на струмичанката

Еспресо
Струмичанката Славица Ангелова привлече големо внимание во јавноста во целиот регион по триумфот во „Ѕвездите на Гранд“. Сепак, освен што убаво пее и што е...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Која е Славица Ангелова, новата кралица на „Ѕвездите на Гранд“: Студира медицина, слуша рок и џез, а менторот го донесе до лудило

Еспресо
Струмичанката Славица Ангелова исплива од сенка до победа во „Ѕвезде Гранда“. Не важеше за фаворит, но по девет месеци натпреварување освои дури 88.367 гласови на...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Со какви подароци и награди Славица ќе се врати во Струмица: Еве што сè добива кралицата на „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо
Веќе е познато, оваа година кралица на „Ѕвезде Гранда“ е Македонката од Струмица Славица Ангелова, која има само 21 година и музичката кариера е пред...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Македонија слави: Славица Ангелова е новата Ѕвезда на Гранд, таа е и талентирана и убава

Еспресо
Славица Ангелова во супер финалето на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ (Ѕвезде Гранда) се претстави со песната „Угаси ме“. Македонката беше под менторство на Ѓорѓе...
БалканСлајдерСцена

Аца Лукас за земањето мито во „Ѕвездите на Гранд“: „Го правеа тоа, имам и сведоци!“

Еспресо
Пејачот Аца Лукас важи за некој кој отворено секогаш коментира на различни теми. Така беше и овој пат, а новинарите најмногу ги интересираше неговото мислење...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Саша Поповиќ извади топломер во емисија: Македонецот Јасмин Алиевски со 38 температура „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо
Младиот пејач Јасмин Алиевски уште еднаш брилијираше во саботата на музичкото натпреарување „Ѕвездите на Гранд“ и со сите освоени бодови од жирикомисијата, се пласираше во следниот круг....
БалканСлајдерСцена

(Фото) Детали за стравичната смрт на Немања Вуковиќ: „Милион солзи а јас еден, додека ја прегрнувам темнината…“

еспресо
Печајот и поранешен учесник во музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, Немања Вуковиќ (23) почина синоќа во ужасна несреќа кај Добановац, по сообраќајната несреќа која ја имал....