Ознака : плата

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Англискиот музичар Ед Ширан (29) на неговите вработени во својот ресторан ќе им исплаќа цела плата додека трае пандемијата на коронавирусот, а исто така им...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Како да се во Холивуд: Дознајте колку се платени актерите од турските серии! (ФОТО)

Васко Спасоски
Изминативе години на Балканот, турските серии се се повеќе полуларни и се емитуваат на ТВ екраните, меѓутоа ќе се изненадите кога ќе дознаете колку заработуваат...
Uncategorized

Вработете се кај кралицата: 33 дена годишен одмор, бесплатно сместување и плата која сите би ја посакале

Слободен печат
Британското кралско семејство распиша конкурс за уредник на социјалните мрежи, чија примарна задача ќе биде да се грижи за онлајн имиџот на кралицата Елизабета. Имено,...
Лајфстајл Сцена

ПОМОШНИЧКАТА УДРИ ПО ПЕЈАЧОТ: Заработуваше милиони, а јас немав што да јадам

Igor
Ема Портнер е поранешна кореографка и помошничка на славниот Џастин Бибер, која му помагала со кореографиите на неговата турнеја во 2016 година. Таа отворено зборува...