Tag : работа

Лајфстајл Слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за последниот ден во 2020 година!

Васко Спасоски
Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе слушнете некои приказни кои ќе ве повредат, но бидете сигурни дека се работи за злоба. Ако работите физичка работа...
Лајфстајл Слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 30-ти декември: Љубов, работа и здравје!

Васко Спасоски
ОВЕН – Работа: Можно е да ви се нуди прилика за нов работен пресврт. Можете да очекувате промени на подобро. Љубов: Ви делува дека партнерот...
Лајфстајл Слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 29 – ти декември!

Васко Спасоски
ОВЕН Работа: Вашата загриженост може негативно да се одрази на работната состојба, затоа што правите непотребен притисок на колегите. Љубов: Изладените односи меѓу вас и...
Лајфстајл Слајдер Хороскоп

Љубов, здравје и работа: Дневен хороскоп за 28-ми декември!

Васко Спасоски
ОВЕН Работа: Денешниот работен состанок може да ја одлучи вашата иднина на моменталното работно место. Бидете подготвени за промени. Љубов: Денеска ќе одлучите отворено да...
Живот Лајфстајл Слајдер

Еве која е најважната работа која детето може да ја научи само во градинка: Вие на тоа не можете да го научите!

Еспресо
За сите воспитувачки, негувателки и учителки во градинка – ВИ БЛАГОДАРИМЕ. Многу луѓе се прашуваат зошто децата треба да одат во градинка, кога едноставно може...
Живот

Направете базен за само 8 евра: Потребни ви се палети и најлон! (ВИДЕО)

Еспресо
Ако не сте за тоа да купите монтажен базен, ова лето можете и сами да го направите. Еве што се ви е потребно… Направете базен...
Живот

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо
Сите ја имаме онаа просторија во која најчесто оставаме буквално се, и што ни треба и што воопшто не ни треба… Оваа девојка реши токму...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Меган сака да работи само со врвни режисери, другите улоги се под нејзино ниво

Еспресо
Меган Маркл одлучи да се врати на актерството, но сака да работи само со режисерите од А-листата за да добие улога по која критичарите ќе...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

ИСПЛИВА ТАЈНА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО – Кралицата Елизабета на Меган и забранила една работа, но не и на Кејт!

Еспресо
Иако делуваше дека Меган Маркл откако се омажи за принцот Хари ги имаше сите привилегии во кралското семејство, тоа сепак не било така. Како сопруга...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најмладата милијардерка дели Гучи торби и 35.000 долари – Девојките треба да направат само една работа (ФОТО)

Еспресо
Кајли Џенер објави наградна игра на својот профил, а се што треба да направите е многу едноставно… Најмладата милијардерка на светот и членка на кланот...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian