10.8 C
Скопје
10:20 - 18 април, 2024

Ознака : отказ

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Скандали и отказ: Два хороскопски знаци се на чекор од фатална грешка

Еспресо
Астролозите во соработка со таролозите предупредија дека новата недела ќе им донесе проблеми на претставниците на два знака на Зодијакот. Тие ризикуваат да направат фатална...
АстроСлајдерХороскоп

Можен отказ: Три хороскопски знаци ризикуваат да ја загубат работата и да паднат во скандал

Еспресо
До крајот на неделата може да започне црна низа денови за претставници на три хороскопски знаци. Астролозите веруваат дека три претставници на Зодијакот ќе почнат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зошто Сунак се откажа од министерот Вилијамсон: Обвинет за булинг, пцовки и силеџиски пораки, претходно отпуштен од две влади

Еспресо
Сер Гевин Вилијамсон поднесе оставка по обвинувањата за малтретирање (булинг), изјавувајќи дека има намера да се ослободи од „секакво злодело“. Во писмото за оставка тој...
ИнтимаЛајфстајл

„Во добро и во зло“: Пресвртни точки во бракот кои можат да го зајакнат или уништат

М. Р.
Неплодноста, изневерувањето и сериозната болест може да ја отуѓи двојката и токму во такви тешки ситуации може да се види вистинско заедништво, односно колку паровите...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Неплодност, изневерување или сериозна болест: Ова се најголеми пресвртни точки во бракот кои можат да го зајакнат или уништат

М.Р.
Неплодноста, изневерувањето и сериозната болест може да ја отуѓи двојката и токму во такви тешки ситуации може да се види вистинско заедништво, односно колку паровите...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ОСТАВКАТА СИ ЈА НАПИШАЛ НА ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА: Овој човек стана хит на „Редит“

И. Т.
Еден човек по име Левис „безобразно“ ја напишал својата оставка на тоалетна хартија, но неговиот шеф за среќа ја видел смешната страна на неговата постапка,...
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Пет луѓе дадоа отказ поради заканите на Том Круз! Тајната снимка предизвика хаос во екипата на „Невозможна мисија“

Еспресо
Пет луѓе престанаа со работата на „Невозможна мисија 7“, откако Том Круз (58) во еден разговор се закануваше дека ќе им даде откази доколку уште...
Секојдневие

Ако доживувате барем половина од овие работи, можеби е вистинско време да дадете отказ на работа!

Еспресо
Психотерапевтот Ејми Морин вели дека непријателското опкружување на работа го уништува животот на вработените, а во екстремни ситуации доведува и до депресија. Според нејзините зборови,...
Секојдневие

КРАДЕЦОТ НЕМАШЕ ШАНСИ! Вработената го истепа, доби отказ, а сега и се смешка животна прилика (ВИДЕО)

Еспресо
Минатиот месец Самер Тапаса Сатарака (24), сега веќе поранешна работничка на компанијата „Best Buy” на Хаваи, стана сензација кога го претепа потенцијалниот крадец, а снимката...
Секојдневие

Кога е време да дадете отказ и да си заминете?

Еспресо
Толку пати сте посакале да го погледнете шефот во очи и гласно да кажете „Давам отказ“! Ако се двоумите поради разни причини, еве неколку совети...