33.8 C
Скопје
14:02 - 24 јуни, 2024

Ознака : прилика

Секојдневие

Клучот на добриот стајлинг лежи во едноставноста: Комбинација која е погодна за секоја прилика! (ФОТО)

Еспресо
Некои комбинации никогаш нема да излезат од мода… Секоја жена во својот гардеробер мора да има барем еден пар скини фармерки, кошула во неутрална боја...
Секојдневие

КРАДЕЦОТ НЕМАШЕ ШАНСИ! Вработената го истепа, доби отказ, а сега и се смешка животна прилика (ВИДЕО)

Еспресо
Минатиот месец Самер Тапаса Сатарака (24), сега веќе поранешна работничка на компанијата „Best Buy” на Хаваи, стана сензација кога го претепа потенцијалниот крадец, а снимката...
ЛајфстајлСцена

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor
Селин Дион ретко ги споделува приватните моменти, но и семејството и децата со јавноста. Сепак, по повод деветиот роденден на своите близнаци таа направи исклучок....
Секојдневие

Мини сукња: Како да ја комбинирате за да изгледате ОДЛИЧНО во секоја прилика (ФОТО)

Igor
Секоја жена во својот гардеробер сигурно има барем една сукња. Но, моделот кој сјајно изгледа во сите прилики, без размислување е мини сукњата. Нормално, доколку,...
Сцена

Едноставна и неодолива: Меланија во фустан погоден за секоја прилика! (ФОТО)

Igor
Првата дама на Америка докажува дека само жената од стил може да остава без здив дури и во едноставно издание. Меланија Трамп (49) ги угости...
ЛајфстајлСцена

И нема рамна: Беспрекорното издание на Меланија Трамп! (ФОТО)

Igor
Споменикот на Џорџ Вашингтон, попознат под името Washington Monument некое време беше затворен за туристите и посетителите поради модернизација на лифтот и унапредување на безбедносните...
Секојдневие

Враќање на трендот од 90-те во голем стил: Заводливата сукња повторно е хит! (ФОТО)

Igor
Овој модел на сукња одговара на секоја прилика и на секоја градба на тело… Заборавете на шорцевите и фустаните. Во ова парче гардероба мора да...
Секојдневие

32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО)

Igor
Изберете го најдобриот маникир за вашите нокти и прилагодете го на работниот простор или приликата. Уредувањето на ноктите става вистинска уметност, но и сериозен бизнис....
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Прилика која не се пропушта: ЏОРЏ и АМАЛ ги канат фановите во својата СЕМЕЈНА ВИЛА – еве како до нивниот дом!

Igor
Најголемите обожаватели на брачниот пар можат да освојат ручек со Џорџ и Амал Клуни на езерото Комо во Италија. Славниот актер и прекрасната адвокатка ќе...
Секојдневие

Летен адут: 8 начини да носите сламен шешир во секоја прилика

Igor
Шеширот не е само за сончање на плажа, туку може да биде и најубав детал покрај сите летни комбинации. Сламените шешири се одличен и речиси...