22.8 C
Скопје
17:04 - 30 мај, 2024

Ознака : секогаш

АстроМала астро школаСлајдерХороскоп

НАЈПОСВЕТЕНИ ПАРТНЕРИ: 4 хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на прво место!

М.Р.
Кога станува збор за љубовните врски, нема попосветени партнери од овие четири хороскопски знаци. Тие секогаш ќе ве ставаат на прво место, дури и ако...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Мадона на протестите – „Таа е секогаш на вистинската страна на историјата“ (ВИДЕО)

Еспресо
Американската пејачка Мадона им се придружи на протестите во Лондон под паролата „Животите на црните луѓе е важни“, предизвикани од смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд...
Здрави навики

Класиката секогаш е во мода: Меланија Трамп објасни што е совршен стил! (ФОТО)

Еспресо
Меланија Трамп со уште еден стајлинг ги остави сите без здив… Меланија одлично знае што и стои добро, па така секогаш избира беспрекорен стајлинг. Таа...
АстроХороскоп

Хороскопски знаци на кои им успева секогаш да го добијат токму тоа што го сакаат!

Еспресо
Некои луѓе знаат што сакаат и како да го добијат тоа. Тие се одлучни и бестрашни и ништо не може да им застане на патот....
СценаХороскоп

Четири хороскопски знаци кои секогаш претеруваат со трошење пари

Igor
Тие без постојано фрлаат пари на глупости. За нив финансиското планирање е навика на здодевните луѓе, па тие сè прават спонтано. Тие често влегуваат во...
ЛајфстајлСцена

И нема рамна: Беспрекорното издание на Меланија Трамп! (ФОТО)

Igor
Споменикот на Џорџ Вашингтон, попознат под името Washington Monument некое време беше затворен за туристите и посетителите поради модернизација на лифтот и унапредување на безбедносните...
Дестинации и Дегустации

Најдобриот готвач во светот СЕКОГАШ И БЕЗ ИСКЛУЧОК го почитува ОВА ЗЛАТНО ПАРАВИЛО кога подготвува ПЕЧУРКИ!

Igor
Печурките се редовна намирница на српските трпези – евтини се, вкусни и добро одговараат со цела низа различни специјалитети. Но, уверени сме дека секогаш ги...
Секојдневие

Престанете да ги правите овие ГРЕШКИ и СЕКОГАШ ќе имате совршени нокти (ФОТО)

Igor
Полесно е отколку што мислите… Инстаграм профилот nail_zone подготви неколку фотографии со совети што да не правите со вашите нокти, односно го понуди и правилниот...
ЛајфстајлСцена

УБАВАТА АКТЕРКА И ТОЈ СЕ СЕКОГАШ ЗАЕДНО: Анџелина Џоли конечно се ЗАЉУБИ и не го крие тоа!

Igor
По разводот со Бред Пит, поради кој е во центар на вниманието на јавноста последните три години, Анџелина Џоли не сме имале прилика да ја...
Секојдневие

Бидете секогаш во тренд: Во оваа сезона изберете огнени бои (ФОТО)

Igor
Трендот на огнените бои во светот на модата е присутен веќе неколку сезони, а ова лето фокусот е ставен на црвената, портокаловата и жолтата боја....