Tag : сезона

Сцена

Три џемпери кои морате да ги имате оваа сезона во вашиот плакар! (ФОТО)

Еспресо
Времето за џемпери на Инстаграм го одбележува моќниот хаштаг #sweaterweather , а во нашите плакари конечно дојде време за вистинската промена на облеката. Доколку сте...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

ФОТО: Токму ваков капут носат сите трендсетерки оваа зима – Ова е водечкиот модел за оваа сезона!

Еспресо
Овој капут многу брзо се најде на самиот врв на модната листа за оваа зима… A, dоколку ги прашате модните експерти, токму овој капут мора...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Пристигна официјалниот трејлер за „Преспав“ – Погледнете што ќе се случува во петтата сезона!

Еспресо
Многумина со нетрпение го очекуваат почетокот на петтата сезона од комичната македонска серија „Преспав“ која веќе неколку години наназад до солзи ги смее своите фанови....
Инспирација и совети

Еве како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Еспресо
Иако во светот владее пандемија, некои работи во животот никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролета – лето, а во лето фармерките...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Заврши 11 сезона на „Еден на Еден“: Во последната емисија ќе ја видите екипата на едрење по грчките острови! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во недела ќе ја гледаме последната епизода од Еден на Еден од Сезона 11, на Канал 5, од 18.30. Жаре и екипата како круна на...
Филм и ТВ

Се враќа „La Casa De Papel“, еве кога ќе уживате во петтата сезона

Еспресо
Фановите на една од најгледаните серии деновиве „La Casa De Papel“ со нетрпение ја очекуваат веста кога ќе може да ја гледаат новата, петта сезона,...
Филм и ТВ

Ова е моментално најгледната серија на Нетфликс! (ВИДЕО)

Еспресо
Популарната шпанска серија која обработува тема за група на разбојници предводени од „Професор“ со амбициозен план да стекнат милијарди евра, започна со емитувањето на четвртата...
Инспирација и совети

5 стајлинзи во кои ќе изгледате како милион долари: Вака се носи најженственото парче облека оваа сезона! (ФОТО)

Еспресо
Пролетта ќе биде во знакот на женствените комбинации… Доколку сте во потрага по совршен пролетен стајлинг, имаме предлог за вас. Плисираните сукњи оваа пролет ќе...
Инспирација и совети

Главните модни трендови за пролет 2020 година! (ФОТО)

Еспресо
Доаѓањето на новата годишна доба нè предизвикува да се ослободиме од максимализамот и принципот „што повеќе, тоа подобро“, па да се вратиме на многу едноставни...
Инспирација и совети

Сакото го зазема првото место на модната листа за новата сезона! (ФОТО)

Еспресо
Дали и на вас првата асоцијација за сако ви е елеганција и деловен стил? Сепак, сакото е нешто што во сончевите пролетни денови може да...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian